Uzay Simülasyonu Space Engineers, 1 Milyon Kopya Satışa Ulaştı

Uzay Simülasyonu Space Engineers, 1 Milyon Kopya Satışa Ulaştı

Keen Software House isimli yapımcıdan çıkan, yeni bir Minecraft olma yolunda ilerleyen uzay simülasyonu Space Engineers bugün önemli bir dönüm noktasına imza atarak 1 milyon kopya satışa ulaştı.

Geçen hafta sonuna özel Steam'in Space Engineers'ı ücretsiz olarak tüm kullanıcılara açmasıyla beraber oyun daha da çok kitle kazanarak 1 milyon rakamını aşmış durumda. Minecraft'a benzer şekilde uzayda dilediğiniz aracı ve ortamı oluşturmaya izin veren oyun, anlaşılan bilim-kurgu seven oyuncuların da ilgisini bayağı çekmiş. Space Engineers'ın bu başarısını daha da arttıran bir noktaya değinecek olursak oyunun şu anda Steam üzerinde erken erişim kategorisinde olduğunun da altını çizelim. Yani oyun henüz tam sabit bir versiyon sağlamamasına rağmen dünya çapında 1 milyondan fazla satmış durumda.

Keen Software House'un CEO'su Marek Rosa, Space Engineers'ın bu başarısı üzerine şu yorumlarda bulundu:

"Bu başarıyı tamamen hayranlarımıza adamak istiyoruz, onların cesaretlendirmesi ve aktif katılımı sayesinde bu başarı elde edildi. Onların sürekli desteği bizlere yeni fikir oluşumlarında ilham kaynağı oldu ve olumlu geribildirimleri de fikir çalışmalarımıza renk kattı. Bizimki gibi bir topluluğa sahip olmak gerçekten harika bir şey."

Space Engineers, 2013 Ekim'de Steam'e gelmiş ve o zamandan bu senenin mayıs ayına kadar toplamda 500,000 satış elde etmiş. Sürekli büyüyen topluluğuyla eğer siz de bu uzay simülasyonuna oynayarak destek olmak istiyorsanız Space Engineers'e hemen aşağıdaki bağlantıdan kayıt olun:

Facebook Messenger'ın İlk Reklamı Karşınızda!

Tinder'a Önümüzdeki Aydan İtibaren Paralı Sistem Geliyor

YORUMLAR