Uzay Ülkesi Asgardia'nın Ulusal Bayrağını Siz Seçin

Uzay Ülkesi Asgardia'nın Ulusal Bayrağını Siz Seçin

Tarihin ilk uzay ülkesi olarak kayıtlara geçen Asgardia bayrağını arıyor. Türkiye'den de oldukça yüksek sayıda başvuru alan Asgardia, ulusal bayrağını seçmek için tüm dünya vatandaşlarını ilgilendiren bir yarışma düzenledi.

Yaklaşık 2 ay önce şaşırtıcı bir şekilde ortaya çıkan Asgardia, tarihin ilk uzay ülkesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Kendi web sitesi üzerinden vatandaşlık başvurusu almaya da başlayan Asgardia, şimdiden 500 bin nüfusu geçmeyi başardı. Türkiye'den de yaklaşık 45 bin başvuru alan ülke, şimdi ulusal bayrağını arıyor. Asgardia'yı en iyi şekilde temsil eden bayrağın seçilmesinde sizin de bir katkınız olabilir.

Ulusal bayrağını belirlemek için resmi web sitesi üzerinden oylama başlatan Asgardia, vatandaşlarının 20 Ocak 2017 tarihine kadar kendi bayrak tasarımlarını göndermelerini ve yarışmaya katılmalarını bekliyor. Gönderilen bayrak tasarımları ülkenin web sitesi üzerinde oylamaya da açılmış durumda. Beğendiğiniz ya da beğenmediğiniz bayraklara oy verebiliyor ve ülkenin bayrağının belirlenmesinde fikrinizi belirtebiliyorsunuz. Öte yandan oylamaya sunulmuş bayraklar arasında Türk kullanıcılardan gelen tasarımlarda yer alıyor. Kendi bayrağınızı göndermek ya da oy vermek için buradaki linkten erişim sağlayabilirsiniz.

İlk Uzay Ülkesi Asgardia Vatandaşlarını Bekliyor

Uzaya Kaçmak İsteyen Türk Sayısında Artış Kaydedildi

YORUMLAR