Uzay Yolu'nun Unutulmaz Yıldız Gemisi Atılgan, Çin'de Görüntülendi

Uzay Yolu'nun Unutulmaz Yıldız Gemisi Atılgan, Çin'de Görüntülendi

Google Maps görüntüleri USS NCC 1701 Enterprise kod isimli Yıldız Filosu (Atılgan) gemisinin Çin’de bulunduğunu kanıtlıyor. 

Uzay Yolu tutkunuysanız, Uss Enterprise’ın (NCC-1701), Kaptan James T. Kirk tarafından komuta edilen "Constitution Class" tipi yıldız gemisi olduğunu bilirsiniz. Hatta çok fazla tutkulu bir izleyiciyseniz geminin koridorlarının nereye açıldığını bile bilenleriniz vardır. Gene Roddenbery tarafından yaratılmış olan Uzay Yolu (Star Trek) evreninin tek hayranı elbette bizler değiliz.

Çin’de inşa edilen bir bina tamamen Uzay Yolu Atılgan figürünün bir benzeri olarak tasarlanmış. Bu çağdaş mimari örneği binanın sahibi ve tasarımcısı, kendini çocukluğundan bu yana çok ağır bir Uzay Yolu tutkunu olarak tanımlıyor. Bina da konseptine uygun bir kurumsal kimlik taşıyor. Bir yazılım firmasına ait.

NetDragon yazılım firmasının CEO’su Liu DiJian kendini deli gibi tutkulu bir "trekker" olarak tanımlıyor. 2008’de inşaatına başlanan kurumun binası 214 yılında tamamlanmış ve proje tam 160 milyon dolara tamamlanmış. Binanın tek özelliği bu değil. Bina dünyada Uzay Yolu dizisi yapımcıları tarafından inşaatına izin verilerek, bu izni taşıyan tescillenmiş tek bina.

Google Maps üzerinde bu adrese tıklarsanız göreceğiniz görüntüye bir süre şaşkınlıkla bakacağınızdan eminiz. 

Boeing, Star Wars Tarzı Savunma Kalkanları Geliştirecek

Tam Fonksiyonel TRON Motosikleti Açık Artırmada

YORUMLAR