Uzun Ekranlı Sony Xperia XA3 Çalışır Halde Görüntülendi

Sony Xperia XA3

Yeni modellerine dikkat çekmek için cesur hamleler yapması gereken Sony’nin yeni telefonu geçtiğimiz hafta ilk kez görünmüştü. Xperia XA3 ismiyle bilinen yeni akıllı telefonun dikkat çeken yönü ise 21:9 oranlı ekranı oldu.

Uzun ekranlı Sony modeli olarak akıllara kazınan Sony Xperia XA3’ün, şirketin tasarım anlayışına uygun şekilde üst çerçeveye sahip olarak kullanıcılarla buluşacağı dile getirilmişti. Buna rağmen ekranın üzerinde yer alan çerçevenin, neredeyse fark edilmeyecek boyutta olacağı ve üst çerçevede ön kamera, hoparlör ve buna benzer detaylar yer alacağı bildirilmişti.

Sony Xperia XA3

Birkaç gün önce tasarım görüntüleri sızdırılan telefon için bugün de bir video yayınlandı. Telefonun çalışır halde göründüğü anlar dikkatleri çekti. Sony Xperia XA3 modelinin hem önünü hem de arkasını gördüğümüz görüntülerle daha önce ortaya çıkan render görüntülerinin de uyuştuğu fark edildi.

Sony Xperia XA3

Çin’in sosyal medya platformlarında paylaşılan görüntüler telefonun tasarımı tam anlamıyla kendi belli ederken, çalışır haldeki telefonun ekranının en altında yer alan siyah şerit ise merak uyandırdı. İlginç özellikleri bulunacağı belli olan yeni modelin, yakın zaman sonra resmi olarak tanıtılması bekleniliyor.

Sony Xperia XA3