Vahşi Batı Temalı MMORPG Oyunu Wild West Online Duyuruldu

Vahşi Batı Temalı MMORPG Oyunu Wild West Online Duyuruldu

Geçtimiz günlerde Red Dead Redemption'a ait olduğu iddia edilen görüntüler internete sızdırılmıştı. Fakat bu görüntülerin aslında Wild West Online adlı bir oyuna ait olduğu ortaya çıktı.

Aslında bu görüntünün Red Dead Redemption'a ait olduğunun iddia edilmesi de doğal bir durumdu; çünkü Vahşi Batı temasına sahip çok az oyun geliştiriliyor. Sızdırılan ekran görüntüsünün kalitesi de bize bu görselin AAA kalitede Red Dead Redemption gibi bir oyuna ait olduğu izlenimi veriyor. Ortaya çıkan söylentilerin ardından, Wild West Online'ın yayıncısı DJ2, yeni oyunu hakkında açıklama yaparak konuya açıklık kazandırdı.

DJ2'nun başındaki isim olan Stephan Bugaj, Wild West Online'ı açık dünya tabanlı bir MMORPG oyunu olarak tanımlıyor. Oyuncuların birer kovboy veya eşkiya olabilecekleri oyunda dilersek kanuna karşı gelebilecek, dilersek kanunu sağlamaya çalışabileceğiz. Oyunun ana ağırlığı ise PvP üzerine olacak; yani heyecanlı silah duelloları bizi bekliyor.

Oyuncuların Wild West Online'da çeteler kurarak suç işleyebileceği veya suçlularla savaşabileceği, bara giderek kart oynayabilecekleri de paylaşılan bilgiler arasında. Buna ek olarak oyunda görev yapmak veya seviye atlamak gibi sıradan rutin işlere ağırlık verilmeyecek. Wild West Online'da yoğun bir Red Dead Redemption havası olduğunu söyleyebiliriz. Zaten Stephen Bugaj da oyunu geliştirirken Red Dead Redemption'dan yola çıktıklarını ifade ediyor. Rockstar'ın bu başarılı oyunu bir türlü PC platformuna taşımamasından ötürü oyuna karşı hiç de boş olmayan bir oyuncu kitlesi mevcut. Bu oyuncu kitlesini tatmin edebilmeyi amaçlayan Wild West Online boşluğu iyi bir şekilde doldurabilir.

Wild West Online şu an geliştiriliyor, buna ek olarak oyun için ay sonunda bir Kickstarter bağış kampanyası başlatılacak. Bu bağış kampanyası oyuna ek özellikler eklemek için kullanıcılacak maddi kaynağı elde etme amacını güdüyor. Yani Kickstarter kampanyası başarısız olsa bile Wild West Online çıkış yapabilecek.

Wild West Online'ın resmi internet sitesinde oyunun birkaç ekran görüntüsü paylaşılmakta. Fakat henüz bir oynanış videosu yayınlanmadı. Oyunu takip ederek gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

Steam'de DiRT Rally Ücretsiz, ETS 2, American Truck Simulator ve DOOM İndirimde

YORUMLAR