VAIO'nun Yeni Bilgisayar Serisi Satışa Sunuldu

VAIO'nun Yeni Bilgisayar Serisi Satışa Sunuldu

Bir zamanlar Sony çatısı altında bilgisayarlar üreten VAIO, kısa bir sessizliğin ardından tekrar raflara yerleşmeye hazırlanıyor.

Sony ile aralarındaki anlaşma gereğince bir zamanlar Sony VAIO adıyla başarılı bilgisayarlar üreten VAIO, Sony'den ayrıldıktan sonra kendi yoluna devam etmişti. Ayrılıktan sonra bir süre sessiz kalan VAIO, bir kaç akıllı telefon denemesi de yapmıştı. Yeni gelen haberlere göre, VAIO tekrar bilgisayar satışına başladı. Henüz tüm bölgelerde satış yapmayan firma, ABD'de yeni bilgisayarlarını satışa çıkardı. 

13.3 inç boyutunda geliştirilen bilgisayarlar Z serisi olarak adlandırılacaklar. Henüz tüm bölgelerde satışa çıkarılmayan bilgisayarlar şu an sadece ABD'de satışa sunulmuş durumda. Stoklarını bitirmemek ve fazla üretim yapmamak için böyle bir politika uygulayan VAIO, yavaş yavaş diğer bölgelere de bilgisayarlarını yayacak. 

Serinin en ucuz bilgisayarı 1500 dolar fiyat etiketine sahip. Intel Core i5-6267U işlemciden gücünü alan bilgisayar, Irıtel Iris Graphics 550 ekran kartını kullanıyor. 8 GB RAM ve 256 GB SSD desteği bulunan bilgisayar, 1080p çözünürlük sunan ekrana sahip. Serinin en hızlı bilgisayarı ise Intel Core i7-6567U işlemcisinden güç alıyor. 1440p ekran çözünürlüğüne sahip olan bilgisayar, 1800 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulmuş durumda. Bilgisayarların 15.5 saat batarya ömrü olduğu ise gelen bilgiler arasında yer alıyor. 

Şu an sadece ABD'de satışa açık olan bilgisayarların ülkemize ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor. 

Vaio'dan İlk Akıllı Telefon: VA-10J

Toshiba, VAIO ve Fujitsu Diğer Markalara Karşı Birleşme Kararı Aldı

YORUMLAR