Valta, Kickstarter'da Enerji Yönetim Sistemi İçin Bütçe Arıyor

Valta, Kickstarter'da Enerji Yönetim Sistemi İçin Bütçe Arıyor

Her geçen gün yeni bir teknoloji ürünüyle karşılaştığımız şu günlerde Kickstarter'de ilgi çekmeyi başaran Valta, enerji yönetim sistemini hayata geçirebilmek için bütçe arayışında. Valta'nın üretmiş olduğu bu sistem ile birlikte evinizde açık olan fakat kullanmadığınız cihazları ve boşa enerji tüketimi yapan cihazları tespit ederek iPhone ve bilgisayar uygulamaları ile sizi bilgilendirecek.

Sistemin çalışma mekaniğine bakarsak, donanım olarak dağıtıcı soket ve soketler, yazılım olarak iPhone uygulaması ve internet üzerinden kontrol etmenizi sağlayan uygulamadan oluşuyor. Sistem elektronik cihazlarınızı internet bağlantılı dağıtıcı soket sayesinde iPhone, iPad yada bilgisayarınıza bağlıyor. Elektronik cihazlarınıza taktığınız soketler, dağıtıcı soket ile iletişim kurarak o an ki enerji kullanım bilgilerini iPhone ve internet uygulamalarında görmenizi ve bu bilgileri depolayarak istediğiniz an görüntüleyebilmenizi sağlıyor. Uygulamaların hızlı yenilenme süreleri sayesinde evinizdeki elektronik cihazların kontrolünü dünyanın neresinde olursanız olun gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sistemin zamanlama, planlama ve grup olarak 3 farklı çalışma methodu bulunuyor.Planlama yoluyla günlük iş yeri ve ofisteki rutinlerinizin ayarlamalarını yaparak rahatça gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin her sabah 7.30'da kalkıp kendinize kahve yapıyorsanız bunu uygulamaları kullanarak yaptığınız ayarlardan sonra kahve makinenizin her sabah 7.40'ta otomatik olarak çalışmasını sağlayabilirsiniz. Sizce de kulağa çok hoş gelmiyor mu? Grup özelliği ise birden çok elektronik cihazınızı aynı anda açıp kapamanızı sağlar.

Sistem akıllı telefonunuz sayesinde evde olup olmadığınızı tespit edebiliyor. İsterseniz dışarı çıktığınızda evinizdeki tüm elektronik cihazların kapanmasını, geldiğinizde ise açılmasını sağlayabilirsiniz.Dışarı çıktıktan sonra farkettiğiniz evde açık unuttuğunuz elektronik cihazlarınızı bu sistemin uygulamaları sayesinde kapatarak tasarruf edebilirsiniz.

Valta'nın 2 yıldır üzerinde çalıştığı bu sistemi piyasaya çıkarması için tek gereken şey bütçe. Kickstarter'da görebileceğiniz bu sistem için Valta toplam 100.000 $ arayışında.Erken alım yapmak isterseniz şuan, dağıtıcı soket ve 3 diğer soketiyle beraber fiyatı 139$.Bu fiyat Valta'nın düşündüğü piyasa fiyatından 55$ daha düşük.

Bu ürüne ulaşabilmek için tıklayınız.

Nokia'nın Yeni Amiral Gemisi Lumia 909 Sızdırıldı

YORUMLAR