Valve, CS: GO'daki Adaletsiz Maçlar İçin İlginç Bir Çözüm Üzerinde Çalışıyor

Valve, CS: GO'daki Adaletsiz Maçlar İçin İlginç Bir Çözüm Üzerinde Çalışıyor

Online FPS oyunlarının en başarılıları arasında yer alan Counter Strike Global Offensive ya da kısa adıyla CS: GO için oyunun geliştiricisi Valve yeni eşleştirme yöntemleri üzerinde çalışıyor. Bilindiği üzere Counter Strike Global Offensive oyuncuların takımlar halinde eşleşmelerine ve seçecekleri haritada savaşmalarına imkan tanıyor. Bu takaımlar oluşturulurken ve eşleştirilirken de takımlardaki oyuncuların kazanma - kaybetme oranlarına bakılıyor ve bu istatistiğe göre oyuncular seçiliyor.

Valve'ın kullandığı bu sistem görünüşte oyuncuların kendi seviyelerindeki oyuncularla eşleşmelerine imkan tanıyor ve takımlardaki eşitliği sağlama amacını güdüyor. Fakat uygulamada maalesef ki çok başarılı olamıyor; çünkü her oyuncu yeni bir hesap açarak oyuna sıfırdan başlayabiliyor ve kendinden çok daha düşük seviyedeki oyuncularla eşleşerek kolayca maçlarda yüksek skor elde edebiliyor.

İşte Valve uygulamadaki bu sıkıntıyı ortadan kaldırmak ve daha adil bir maç eşleştirme sistemi sunabilmek için akıllıca bir yöntem üzerinde çalışmaya başladı. Prime Hesap Maç Eşleştirme Sistemi adı verilen bu sistem temel olarak oyuncuların hesaplarını cep telefonu numaralarıyla eşleştirmelerini gerektiriyor. Bu sayede her telefon numarasıyla sadece bir hesap eşleştirilebiliyor ve oyuncuların yeniden hesap açarak başka oyuncuların oyun keyifini kaçırması engelleniyor. Ayrıca bu yöntem ile sadece diğer oyuncuları aşağılamak ve hakaret etmek için açılan sahte hesapların önüne geçilmesi de planlanıyor.

CS: GO üzerinde uygulamaya konulması planlanan Prime Hesap Maç Eşleştirme Sistemi şu an için test aşamasında ve Valve kullanıcıları bu sistemi denmeye davet ediyor. Testler başarılı olursa yakın zaman içerisinde bu sistemin uygulamaya konulduğunu görebiliriz.

Rakiplerinizden Daha İyi Bir Counter-Strike: GO Oyuncusu Olmanın Püf Noktaları

YORUMLAR