Valve Oyunları Xbox Geriye Uyumluluk Sistemine Eklendi

Valve Oyunları Xbox Geriye Uyumluluk Sistemine Eklendi

Xbox Geriye Uyumluluk Sistemi (backward-compatibility) kütüphanesi genişlemeye devam ediyor. Kütüphaneye şimdi de Valve oyunları eklendi. Valve'ın klasik yapımları  Xbox Geriye Uyumluluk Sistemi'ne eklendi.

Yıllar önce tanıtılan Xbox Geriye Uyumluluk Sistemi Xbox One kullanıcıları tarafından çok beğenildi. Xbox Geriye Uyumluluk Sistemi sayesinde Xbox 360 oyunları Xbox One platformunda rahatlıkla çalışabilir bir hale geldi. 300'den fazla oyuna sahip olan Xbox Geriye Uyumluluk Sistemi'nin kütüphanesi gün geçtikçe daha çok oyuna ev sahipliği yapıyor.

Xbox Geriye Uyumluluk Sistemi'ne eklenen oyunlar:

  • The Orange Box
  • Portal: Still Alive
  • Left 4 Dead
  • Left 4 Dead 2

Valve'un klasik yapımları The Orange Box, Portal, Left 4 Dead ve Left 4 Dead 2 oyunları artık Xbox One platformunda oynanabilecek. Oyunları Xbox One üzerinde oynamak için tek yapmanız gereken Xbox Geriye Uyumluluk sistemi üzerinden bu oyunları indirmek. Xbox Geriye Uyumluluk Sistemi'ne eklenen oyunlar çok eski yapımlar. Dolasıyla bu haber bizi mutluluktan havalara uçurmadı. Ama yine de bu oyunların Xbox One için oynanabilir olması güzel bir haber.