Valve, Steam Hediyeleri İçin Önemli Düzenlemeler Yaptı

Valve, Steam Hediyeleri İçin Önemli Düzenlemeler Yaptı

Dünyanın en yaygın olarak kullanılan oyun platformu Steam'in geliştiricisi olan Valve, Steam hediyeleri üzerinde birçok önemli geliştirme ve değişiklik yaptı.Yeni değişikliklerin bir kısmı oyuncuların avantajına olacak yenilikler. Bazı değişiklikler ise beraberinde tartışmaları da getiriyor. Valve, bu değişikliklerle oyuncuların Steam üzerinden hediye yollama ve alma sırasında cinnet geçirmelerini engellemeyi hedefliyor. Dilerseniz bu değişikliklere bir göz atalım:

- Artık Steam hediyelerini kabul etmek için e-posta almanız gerkemeyecek. Steam hediyeleri direkt olarak Steam üzerinden kabul edilebilecek. Bu sayede e-posta kutunuzun gereksiz posta klasörlerinde hediye e-postası arama derdinden kurtulacaksınız. Ayrıca e-posta aracılığıyla yapılan dolandırıcılıkların da önüne geçilebilecek.

- Artık birine gönderdiğiniz hediye kabul edilmediğinde bu hediye sonsuza kadar Steam envanterinizde kalmayacak. Hediyeyi iade ederek parasını geri alabileceksiniz.

- Hediye gönderme zamanlayıcısı iyileştiriliyor. Yeni sistemde takip eden aylarda hediye gönderebileceksiniz.

- En çok tepki çeken değişiklik ise hediye gönderilecek oyunun fiyatlarının büyük değişiklikler gösterdiği ülkeler arasında hediye gönderiminin engelleniyor oluşu. Örnek olarak; yurt dışında yaşayan arkadaşınız yaşadığı ülkede 20 $ olan, ülkemizde ise 150 TL civarında olan bir oyunu size hediye edemeyecek. Hediye satın almadan önce bu durum Steam kullanıcılarına bildirilecek.

Steam'e Dev Rakip Geliyor

YORUMLAR