Valve, Steam'e Reklam Getirmeyeceğine Söz Verdi

Valve, Steam'e Reklam Getirmeyeceğine Söz Verdi

Oyuncuların en çok zaman geçirdiği platformlardan bir tanesi olan Steam'de neden reklam olmadığı ya da reklamların gelip gelmeyeceği son günlerde internette dolanıyordu. Bu konuya aydınlık getirmek isteyen Valve, kısaca Steam'de reklam olmayacağını söyledi.

İstediğiniz tüm oyunları güvenli bir şekilde satın alarak indirebileceğiniz en popüler oyun platformu Steam, sadece oyunları sunmakla kalmayarak arkadaş listeleri oluşturmanızı, başarımlar elde etmenizi, oyun için ekran görüntüleri ve videolar çekmenizi ve daha pek çok şeyi yapabilmenizi sağlıyor. Bunu milyonlarca oyuncunun yaptığını düşündüğünüzde ise ortaya Valve için mükemmel bir ekstra reklam geliri potansiyeli çıkıyor. Buna rağmen şu ana kadar Steam üzerine reklam getirmeyen Valve, bu konudaki kararını açık bir şekilde dile getirdi.

Eğer Steam'e reklam gelecek mi diye düşünüyor ve endişeleniyorsanız hiç gerek yok çünkü Valve yetkilisi Erik Johnson yaptığı açıklamada, Steam'e reklamların getirilmesinin uzun dönemde negatif etki yaratacak bir iş modeli olduğunu dile getirdi. Ayrıca bu tür platformlar üzerinde yapılacak reklamların tam olarak istenilen şekilde etki yaratmadığını düşündüğünü açıklayan Johnson, kimsenin Doritos reklamı gördükten sonra markete gidip Doritos aldığını düşünmüyorum diyerek konuya biraz da esprili bir şekilde yaklaştı.

Her ne kadar Steam üzerinde kısa süre içerisinde reklam yayını olmayacak gibi görünse de, milyonlarca oyuncuya sahip olan Steam için çok büyük bir gelir kaynağı olacağı kesin. Fakat şimdilik oyuncuların yüreklerine su serpecek olan şey ise bir süre daha kesin olarak Steam'de reklam görmeyeceğiz.

Steam kullanıyorsanız beğendiğiniz ve sevmediğiniz özelliklerini alttaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR