Valve Uyardı, Her Ay 77 Bin Steam Hesabı Hackleniyor, Dikkatli Olun

Valve Uyardı, Her Ay 77 Bin Steam Hesabı Hackleniyor, Dikkatli Olun

Eğer oyun satın almak ve oyun oynamak için Steam'i tercih ediyorsanız güvenlik önlemlerinizi gözden geçirmenizde fayda var. Steam platformunun sahibi ve Half Life gibi efsane bilgisayar oyunlarının yaratıcısı Valve yayınladığı raporda her ay 77 bin civarında Steam kullanıcısının Steam hesaplarının hacker saldırılarına maruz kaldığını ve başkalarının eline izinsiz bir şekilde geçtiğini belgeliyor. Bu hack saldırıları sadece hesabın el değiştirmesiyle sonuçlanmıyor. Hesabı hacklenen kullanıcıların sahip oldukları Steam eşyaları başka hesaplara transfer ediliyor. Bu da Valve'nin bu eşyaları geri döndürmek için ekstra zaman ve emek harcamasına neden oluyor.

Valve bu problemleri ortadan kaldırabilmek amacıyla kısa bir süre önce çift aşamalı giriş sistemini tanıttı. Bu sistemi kullanan kullanıcılar bir doğrulama kodu aracılığıyla Steam hesaplarına farklı cihazlarda erişebiliyorlar. Bu sayede kullanıcı hesaplarına yetkisiz girişler engellenebiliyor.

Valve kendi bünyesinde de hackerların işini zorlaştıracak önlemlere yer veriyor. Transfer edilmeye çalışılan eşyaların 3 günlük bir bekleme süresinin ardından el değiştirmesi bu tür önlemlerden bir tanesi.

Steam'in meşhur yılbaşı indirimleri yaklaşırken sizin de bu güvenlik önlemlerinize dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

İşte Steam Üzerinde En Çok Oynanan Oyunlar

YORUMLAR