Valve Yeni Oyununu Duyurdu!

Valve Yeni Oyununu Duyurdu!

Oyun dünyası heyecanla Half Life 3, Left 4 Dead 3 ya da Team Fortress 3'ü beklese de Valve tamamen bu oyunlardan farklı bir oyun duyurdu. Artifact adlı yeni oyun, Valve'ın bir diğer önemli oyunu olan Dota 2'yi konu alan bir dijital kart oyunu olacak.

Aslında Valve'ın bir kart oyunu çıkarmak için bir hayli geciktiğini söyleyebiliriz. Blizzard, seneler önce Hearthstone'u yayınlamıştı ve bu oyun büyük ilgi görmüştü. Sonradan diğer dev oyun yapımcıları da bu oyun türünün çektiği ilgiyi fark ederek kendi kart oyunlarını geliştirmişlerdi. Bethesda, Elder Scrolls evreninde geçen Elder Scrolls: Legends ile, CD Projekt RED ise Witcher evreninde geçen GWENT ile kart oyunu akımına dahil olmuştu. Şimdi de sırada Valve var.

Valve çok kısa bir duyuru videosuyla Artifact'ın adını paylaştı. Bu videoda ne yazık ki oyun ile ilgili herhangi bir detay verilmiyor. Tek bildiğimiz şey Artifact'ın Dota 2 temelli olacağı ve 2018 yılında çıkış yapacağı. Oyun muhtemelen diğer rakip dijital kart oyunları gibi ücretsiz olacak ve kartlar oyun içinde parayla satılacak. Gelişmeleri ve oyun ile ilgili detayları sizle paylaşıyor olacağız.

Half Life Senaristi Half Life 3 Hakkında Konuştu

YORUMLAR