Valve'dan Twitch'e Rakip Servis: Steam Broadcasting

Valve'dan Twitch'e Rakip Servis: Steam Broadcasting

Valve, dijital oyun satış platformu Steam’e eklediği Broadcasting adını taşıyan yeni özelliğini beta olarak kullanıma açtı. Steam kullanıcıları bugünden itibaren canlı yayın yapabilecek ve gerçek zamanlı oynanış videolarını arkadaşlarına veya herkese açık olarak paylaşabilecek.

Valve’ın Twitch, Ustream gibi üçüncü parti canlı yayın yapma servislerine alternatif olarak sunduğu Steam Broadcasting servisi bugün beta olarak herkesin kullanımına açıldı. Herkesin rahatlıkla kullanabileceği şekilde tasarlanan yeni canlı yayın yapma özelliği ile kullanıcılar arkadaşlarının o anda oynadıklarını oyunları canlı olarak izleyebiliyor. Bunun için profillere yerleştirilen “Oyunu izle” butonuna tıklamak yeterli oluyor. Yayını izlemek için herhangi bir ücret ödemek veya ek bir uygulama yüklemek gerekmiyor. Ancak servisin şu anda sadece PC'de kullanılabilir olduğunu ve canlı yayınlanan oyunların Google Chrome ve Apple Safari'de izlenebildiğini belirtelim.

Steam beta istemcisinin bir parçası olan Steam Broadcasting servisinde gizlilik ayarları da düşünülmüş. Kullanıcılar canlı yayına başlamadan önce yayını kimlerin görebileceğini ayarlayabiliyor. Seçenekler arasında sadece arkadaş, herkes, davet ve istek usulü yer alıyor.

Steam üzerinden canlı yayın yapmak için beta katılımının aktif edilmesi gerekiyor. Bunun için Steam – Ayarlar – Hesap ekranında bulunan “Beta katılımı” seçeneğinin "Steam Beta Update" olarak ayarlanması gerekiyor.

Steam üzerinden canlı olarak yayınlanan oyunlara http://steamcommunity.com/?subsection=broadcasts adresinden ulaşılabiliyor.

Google Drive Güncellendi

YORUMLAR