Valve'ın İptal Ettiği Half-Life Modu Seneler Sonra Yayınlandı

Valve'ın İptal Ettiği Half-Life Modu Seneler Sonra Yayınlandı

Hatırlanacağı üzere Half-Life çıktığında oyun dünyasında yer yerinden oynamıştı. Bütün zamanların en başarılı oyunları arasında gösterilen bu klasik FPS oyunu bize o dönemde vazgeçilmez güzellikte anılar yakalama imkanı vermişti. Dr. Gordon Freeman ile başladığımız maceramızda birçok farklı yeri keşfediyor, benzersiz bir hikaye zincirini çözüyorduk. Half Life günümüzden tam 18 yıl önce, yani 1998 yılında çıkış yapmıştı.

Half Life çıktıktan sonra oyunun online oyun modları sayesinde oyuna ilgi uzun bir süre boyunca canlı kalmıştı. Özellikle Half-Life Deathmatch modunda adrenalin dolu savaşlar yapabiliyorduk. Fakat anlaşılan o ki Valve'ın üzerinde çalışmış olduğu tek online Half-Life modu Deathmatch modu değilmiş. Birçok online oyunda en sevilen modlar arasında yer alan Capture the Flag modu aslında Valve'ın geliştirmeyi düşündüğü Half-Life modları arasında yer alıyordu. Half-Life: Threewave adlı bu online oyunun modunun izlerine 2003 yılında Valve sunucuları hacklendiği esnada sızdırılan oyun dosyaları incelendiğinde rastlanılmıştı. Fakat sızdırılan bu dosyalar Half-Life: Threewave modunun çalışması için yeterli değildi.

Aradan geçen yılların ardından bu dosyalara erişen hayranlar dosyaların eksiklerini gidererek bu modu Half-Life üzerinde oynanabilir hale getirdiler. Eğer biraz nostalji yapıp, heyecanlı online Half-Life maçları yapmak isterseniz Half-Life: Threewave modunu kaçırmayın. Half-Life: Threewave ücretsiz olarak oyunculara sunuluyor. Eğer Half-Life'a sahipseniz Half-Life: Threewave'i yüklemek için yapmanız gereken şey bu bağlantıdan modun yer aldığı arşiv dosyasını indirmek ve bu arşivin içinden çıkan 2 klasörü Half-Life'ın kurulu olduğu klasöre kopyalamak:

Arşiv dosyasını açmak için Winrar programından yararlanabilirsiniz:

Half-Life: Threewave ile ilgili güzel şey ise bu modun Valve tarafından da destekleniyor oluşu. Nintendo gibi firmalar bu tür hayran yapımı içeriklere karşı oldukça sertler ve anında kaldırılmasını sağlıyorlar. Valve ise hayranlarını ve geliştirdiği oyunları sevenleri bu konuda üzmüyor.

Half-Life 3'ün Geliştirilmesinde Valve'e Destek Olmak İçin Bağış Topluyorlar

YORUMLAR