Valve'ye Göre Steam Box İçin En Büyük Tehdit Apple

Valve'ye Göre Steam Box İçin En Büyük Tehdit Apple

Valve patronu Gabe Newell geçtiğimiz günlerde yaptığı bir konuşmada Steam Box ve oyun konsolları hakkında görüşlerini açıkladı. Newell'e göre Steam Box'un en büyük rakibi sanıldığı gibi diğer oyun konsolları değil; asıl rakip Apple. Bu görüşün özünde ise iPhone ile birlikte ortaya çıkan ucuz oyunlar seli ve bu durumun oyun endüstrisine etkileri yatmakta.

Newell Apple'ın evlerimizde oyun konsollarının yerini almak için hazırlandığını söylüyor. Zaten büyük ekran televizyonlarımızda iOS cihazlarla oyun oynayabiliyorken iOS temelli bir Apple televizyonunun söylentileri gerçekten diğer oyun platformları için kötü bir haber.

Newell bu duruma karşı savunma olarak önümüzdeki yıl içerisinde donanım firmalarının da önemli buluşlarını açıklayacağını belirtiyor, Hali hazırda Nvidia Shield ve Razer Edge gibi projeler bunlar için bir başlangıç sayılabilir. Fakat PC endüstrisinin elini çabuk tutması gerektiğini yoksa Apple'ın oturma odalarımızı işgal edeceğini söyleyen Newell konu hakkında ciddi olarak endişeli.

Sony Playstation 4 duyurusu 20 Şubat'ta yapılabilir

YORUMLAR