Vanquish 2015: Birçok Aston Martin, Tek Araba

Vanquish 2015: Birçok Aston Martin, Tek Araba

Özel tasarım süper arabalar her zaman daha özenle tasarlanmış, birçok özelliği son derece titiz düşünülmüş araçlar olarak tercih sebebidirler. Vanquish modelinin 60’ıncı yılını kutlayan Aston Martin 6 Farklı Vanquish modelini yine tamamen el ile üreterek 2015 için hazırlıyor. 

Hatları inceltilen, özel bir boya ile kaplanan Vanquish’ler klasik Aston Martin çizilerini taşıyor. Aslında şöyle söylemek daha doğru olacak; Vanquish modeli tüm Aston Martin tarihinden izler taşıyor. Tasarımın detaylandırılması noktası Aston Martin karakteristiği olan 60 yıllık ufak detaylar bir araya getirilerek yepyeni bir Vanquish oluşturuluyor.

Aston Martin Vanquish’in 2015 modelinde motor yenilenmiyor. V12 motor üzerinde 6.0 litre standart donanım hiçbir şekilde modifiye edilmiyor. Bu belki Aston Martin severleri biraz hayal kırıklığına uğratabilir, çünkü araba hala saatte 100 km sürate 3.6 saniyede çıkacak.

İlk arabalarını 1914 yılında piyasa sürmüş olmalarına rağmen Aston Martin 1947 yılından itibaren anonim şirket olarak üretime geçti. Şirketin kurucusu Lionel Martin ve Robert Bamford’tur. Aston Martin arabaların en önemli özelliği tamamen el yapımı olmalarından kaynaklanıyor. Arabanın üzerine en son parçayı monte eden işçinin adı mutlaka arabaya yazılır. 

Saatte 330 KM Hız Yapan Oyuncak Araba

Lego Parçaları ile 40 Kilometre Hıza Ulaşan ArabaYaptılar

Ralph Lauren'in Klasik ArabaCenneti

Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo Fotoğrafları

YORUMLAR