Varınca Çaldırma, Beni Bir “Yo”la!

Varınca Çaldırma, Beni Bir “Yo”la!

İletişim kurmak için uzun cümlelere gerek duymayanlar için artık Yo var. Android ve iOS cihazlar için markette yerini alan anlık selamlaşma uygulaması eski iletişim alışkanlıklarını canlandırıyor.

Cep telefonlarının yaygınlaşmaya yeni başladığı, SMS atmanın pahalı olduğu zamanları yaşayanlar iyi bilir; iletişim kurmanın en ucuz ve kısa yolu dumanla anlaşmanın bir gömlek üstü olan çaldırmaktı. Eve varınca, ödev bitince bisiklete binmek için, buluşulacak yere gelince ya da birbirimizi düşündüğümüzü göstermek için birbirimizi çaldırırdık. Operatörlerin tarifeleri çeşitlendirmesi ve internetin yaygınlaşmasıyla bu alışkanlık yerini anlık mesajlaşma uygulamalarına bırakmışken, karmaşık iletişim alışkanlıklarından sıkılıp geriye dönmek isteyen Life Before Us LLC ekibi, Yo adlı uygulamayı geliştirmiş.

Hiçbir karakter yazmadan iletişim kurmayı sağlayan Yo, arayüzü basit ve eğlenceli bir uygulama. Hesap açmadan veya başka bir hesapla giriş yapmaya gerek duymadan sadece bir kullanıcı adı belirliyorsunuz. Daha sonra varsa zaten kullanan arkadaşlarınızı ekliyorsunuz, kullanmayanları da davet ediyorsunuz. Artık ekranınızda sadece isimler bulunuyor ve onlara kolayca “Yo” gönderiyorsunuz.

Yo şimdilik çok basit görünse de, yaratıcılıkla kullanım alanı genişletilebilecek bir uygulama. Örneğin Dünya Kupası maçlarının başlamasıyla bir API desteği veren Yo, WORLDCUP kullanıcısını ekleyip bir Yo gönderdiğinizde, size her golde bir Yo gönderiyor.

Birçoğumuzun ebeveyni artık WhatsApp kullanabiliyor, fakat yine de hem onlarla çok basit bir iletişim aracı sayesinde iletişim kurmak, hem de günlük koşuşturma içinde tek tuşla karşı tarafa işaret çakmak için kullanılabileceğini düşünüyoruz. Yakında grup iletişimini de destekleyecek olan uygulamayı aşağıdaki bağlantılardan yükleyebilisiniz. İletişim kurmak zor değil, birbirinize bir Yo'yu çok görmeyin.

Yandex ile 2014 Dünya Kupası Heyecanı

Dünya Kupası'na Özel iOS Futbol Oyunları

YORUMLAR