Vazgeçemediğimiz WhatsApp’ın Bu Sezon Karnesi Zayıflarla Dolu

Vazgeçemediğimiz WhatsApp’ın Bu Sezon Karnesi Zayıflarla Dolu

WhatsApp güvenlik konusunda çok fena sınıfta kaldı. Electronic Frontier Foundation' isimli kuruluş, Sadece WhatsApp'ı değil, bakın başka hangi kuruluşları kara listeye aldı.

Electronic Frontier Foundation isimli kuruluş, WhatsApp'ın da aralarında olduğu dev şirketleri sınıfta bıraktı. ABD menşeli Electronic Frontier Foundation (EFF) teknoloji şirketlerinin kullanıcılarının özel bilgilerine verdiği değeri baz alarak hazırladığı raporunu yayınladı.

EFF’nin 2011’den bu yana geleneksel olarak yayınladığı raporda bu yıl dev şirketler, kullanıcı güvenliğini koruma da başarısız ilan edildiler ve testlerden geçer notlar alamadılar. Yayınlanan raporda  WhatsApp, Google ve Microsoft geçer not alamadı. Rapora adı ilk defa giren WhatsApp,  kullanıcılarının veri güvenliğini korumak adına gerekli adımları atmayan bir uygulama olarak kara listeye alındı. Teste tabi tutulan uygulamaların veya şirketlerin EFF'den geçer not alması için veri güvenliği ve kullanıcı gizliliğinin korunmasının da aralarında bulunduğu 5 farklı kriteri yerine getirmeleri gerekiyor.

EFF değerlendirmeye aldığı kuruluşlardan Apple'a geçer not verirken, Dropbox, Adobe, Wikimedia, WordPress ve Yahoo tüm kriterleri yerine getiren şirketler arasında gösterildi ve geçer not aldılar.

 Dikkat: 600 Milyon Samsung Cihaz Güvenlik Riski Taşıyor

LastPass Hacklendi! Şifrenizi Mutlaka Değiştirin

YORUMLAR