Velilerden Kaçan Gençler Facebook'tan Tumblr'a Geçiyorlar

Facebook'ta yer alan aileler nedeniyle gençlerin gerçek sanal kimliklerini Tumblr'a geçirmeye başladıklarını araştırmalar gösteriyor.

Velilerden Kaçan Gençler Facebook'tan Tumblr'a Geçiyorlar

Facebook'un ilk olarak üniversite öğrencilerini kendisine çekerek işe koyulduğunu ve daha sonra ilkokul arkadaşlarınızı bulun sloganıyla devam ettiğini biliyoruz. Ancak popüler sosyal yıllar içerisinde öyle bir hale geldi ki neredeyse hesap sahibi olmayan genç kalmadığı gibi aileler ve akrabalar da Facebook'a geldikçe gerçek hayattaki tüm çevremiz sosyal ağlarda da bizimle birlikte olmaya başladı.

Ancak internetteki varlığını daha rahat yaşamak isteyen pek çok gencin bu durumdan büyük sıkıntı duyduğu ve aileleri tarafından takip edilmeleri nedeniyle Facebook hesaplarını daha az kullanmaya başlayarak Tumblr'a geçiş yaptıkları ortaya çıktı. Pew Research tarafından yapılan araştırmaların ortaya koyduğu bu durum Tumblr'ın her geçen gün bir sosyal ağ olarak daha büyük önem taşıdığını gösteriyor.

Yahoo tarafından bu hafta 1.1 milyon dolara satın alınan Tumblr'ın işleyişinin değiştirilmeden devam edeceği Yahoo tarafından onaylanmıştı ve bu durum hali hazırda sıkı kullanıcı olanları memnun etmişti. Tumblr'da yer alan profillerinin Facebook'tan daha gerçekçi olduğunu ve yapaylık barındırmadığını belirten bazı kullanıcılar bu şekilde kendilerini ifade edebilmenin Tumblr üzerinden daha kolay gerçekleştirildiğini de aktarıyorlar.

Bir diğer alternatif ise Twitter ve henüz ebeveynler ile akrabaların Twitter'a pek geçiş yapmamış olmaları da gençlerin Twitter kullanımına yönelmelerini sağlıyor.

HTC'yi HTC'den kurtarmak için imza kampanyası açıldı

YORUMLAR