Venom’dan 80 Milyon Dolarlık Görkemli Açılış!

Venom’dan 80 Milyon Dolarlık Görkemli Açılış!

Meraklı bir bekleyişin ardından geçtiğimiz cuma günü izleyicisiyle buluşan Venom, ABD içindeki açılışında 80 milyon dolar hasılat yaparak ekim ayı rekoru kırdı. 

Yılın en iddialı yapımlarından biri olarak gösterilen Venom, beyaz perdedeki yolculuğuna görkemli bir şekilde başladı. Tom Hardy’nin anti süper kahraman hikayesi, Birleşik Devletler’de gösterime girdiği 4,250 salonda toplam 80 milyon dolar hasılat elde etti.

Ekim ayı açılış rekorunu kıran Venom, 55 milyon dolar ile bir önceki rekorun sahibi olan 2013 yapımı Gravity’i geride bıraktı. Ayrıca küresel çapta 205 milyon dolarlık açılışa imza atan film, beklentilerin çok üstünde bir performansa imza attı.

Öte yandan Sony’nin, ilk filmde kayda değer bir başarı yakalayan Venom’a yeni bir solo film çekeceği öğrenildi. Belki de Venom’u gelecek dönemde yeniden Spider-Man evreninde görebiliriz. Kim bilir?

Hardy'nin canlandırdığı gazeteci Eddie Brock, çizgi romanlardan ve beyaz perdeden anımsayacağımız üzere, uzaydan gelen siyah renkteki organik ve yaşayan bir hücrenin etkisi altında kalıyor. "Alien Symbiote" adındaki canlı organizma, Brock'a olağanüstü güçler kazandırırken, hiç de istemediği şeyleri yaptırıyor. 

Filmde Hardy’e, Woody Harrelson, Michelle Williams Riz Ahmed ve Scott Haze gibi birbirinden başarılı oyuncular eşlik ediyor. 

Scott Rosenberg ve Jeff Pinkner'ın kaleminden çıkan Venom’un yönetmen koltuğunda ise Ruben Fleischer oturuyor. 

Venom Fragmanı