Venom, Global Gişe Hasılatında Wonder Woman’ı Geride Bıraktı

Venom, Global Gişe Hasılatında Wonder Woman’ı Geride Bıraktı

Tom Hardy’nin anti süper kahraman hikayesi Venom, beyaz perdedeki kutlu yürüyüşüne devam ediyor. Ekim ayının ilk haftasında vizyona giren film, global gişe hasılatında Wonder Woman’ı geride bıraktı.

Haftasonu itibarıyla küresel çapta küresel gişe hasılatını 822 milyon dolara çıkaran Venom, 821 milyon dolarlık DC spin-off’u Wonder Woman’ı geçmeyi başardı.  

Venom’un alt ettiği tek film Wonder Woman değil. 821 milyon dolarlık bir başka süper kahraman filmi Spider-Man’i de geçmeyi başaran Venom, ezeli düşmanını -en azından gişede- tokatlamış oldu. 

wonder woman spider-man

Vizyona girdiği ilk günden bu yana inanılmaz bir ilgi gören film, elde ettiği devasa kazanca rağmen bazı Marvel hayranları ve eleştirmenlerden olumsuz yorumlar almıştı.

Buna rağmen hem bütçesi hem de brüt kazançları göz önüne alındığında filmin, bugüne kadarki en karlı süper kahraman filmlerinden biri haline gelmesi bekleniyor. yönetmen koltuğunda Ruben Fleischer’ın oturduğu Venom, 100 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilmişti.

Buna ek olarak, Venom’un 822 milyon dolarlık toplam gişe hasılatının yüzde 74,3’ünü uluslararası pazarlar oluştururken, yüzde 25,7’sini ise anavatanı ABD oluşturuyor. Box Office Mojo 'ya göre, yerel ve uluslararası kazançlar arasındaki bu farklılık, dünya çapında 870 milyon dolar kazanan Batman v Superman filminden bile daha büyük. 

Başarılı aktör Tom Hardy ile hayat bulan Venom, devam filmiyle 2 Ekim 2020'de geri dönecek. Sony’nin yaratmak istediği R-Rated süper kahraman evreninin kapılarını açan Venom, Scott Rosenberg ve Jeff Pinkner'ın kaleminden çıkmıştı.