Venom’ın Devam Filmiyle İlgili Önemli Gelişme

Venom’un Devam Filmiyle İlgili Önemli Gelişme

Geçtiğimiz yılın en iddialı yapımlarından bir tanesi olan Venom, macerasına serisinin ikinci filmi ile devam edecek; ancak önemli bir eksikle.

Marvel Sinematik Evreni'nden bağımsız olan Venom, Sony’nin yaratmak istediği yeni evrenin ilk meyvesi olarak karşımıza çıkmıştı.

Tom Hardy’nin en az üç Venom filmi için imza attığını biliyoruz. Dolayısıyla ünlü aktör serinin diğer filmlerinde de Venom / Eddie Brock karakterini canlandırmaya devam edecek. Seriye dönmesi beklenen diğer oyuncular arasında, Michelle Williams ve Woody Harrelson da bulunuyor.

Fakat Venom, yoluna yeni bir yönetmenle devam edebilir. Geçtiğimiz yılın sonlarında devam filminin yönetmen koltuğunda Been Greenlit’in oturabileceğini iddia eden bir rapor vardı. Variety'nin yeni raporu, söz konusu iddiaların doğru olma ihtimalini güçlendiriyor.

Söz konusu raporda, ilk filmin yönetmeni Ruben Fleischer’ın Zombieland’in devam filmini çekmekle meşgul olduğu söyleniyor, ancak Fleischer’dan boşalan koltuğa kimin oturacağına dair herhangi bir isim verilmiyor.

Tom Hardy’nin anti süper kahraman hikayesi, film eleştirmenlerinden ve izleyicilerden genel anlamda olumlu eleştiriler aldı. 100 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilen film, global çapta 855,2 milyon dolar hasılat toplamayı başardı.

Serinin yeni halkasında odak noktasının ne olacağını henüz bilmiyoruz, ancak Venom’ın senaristi Jeff Pinker, geçtiğimiz ay bir YouTube kanalına verdiği röportajda, Spider-Man’in Venom ile yollarının kesişip kesişmeyeceği ile ilgili soruya, “Filmde dair hiçbir şey açıklamak istememe rağmen, gelecekteki bir Venom filminde, Spider-Man’in önemli bir rol oynayabileceği ihtimali hiç de imkansız değil” cevabını vererek, dünyanın dört bir yanındaki Marvel hayranlarını heyecanlandırmıştı.

Yeni Venom filminin ne zaman vizyona gireceğine dair bir haber yok;  ancak Sony 2020 yılında iki Marvel filminin vizyona gireceğini açıklamıştı. Bu filmlerden bir tanesinin Venom 2 olması bekleniyor.

Hala izlemeyenler için Venom'ın fragmanı: