Venom’ın Devam Filmlerinde Spider-Man’i İzleyebiliriz!

Venom’ın Devam Filmlerinde Spider-Man’i İzleyebiliriz!

Eddie Brock ile Venom’ın hiddetli, ancak bir o kadar duygusal birlikteliği serinin ikinci filminde de devam edecek. Peki, Venom'un yolları ezeli düşmanı Spider-Man ile kesişecek mi? Marvel hayranlarını heyecanlandıran açıklama Venom’ın senaristi Jeff Pinker’dan geldi.

Sony’nin yaratmak istediği R-Rated Süper Kahraman Evreni’nin ilk meyvesi olarak karşımıza çıkan Venom, başrolde Tom Hardy’nin enfes oyunculuğu ile ağızda güzel bir tat bırakmıştı.

1993 yılında yayımlanan Venom: Lethal Protector adlı hikâyeyi temel alan film, şu ana kadar 852 milyon dolar hasılat topladı.

Hardy’nin anti süper kahraman hikayesi, beyaz perdedeki yolculuğuna ikinci filmle devam edecek, ancak serinin yeni halkasında odak noktasının ne olacağını henüz bilmiyoruz. 

Hala izlemeyenler için Venom'ın fragmanı...

Venom’ın senaristi Jeff Pinker, bir YouTube kanalına verdiği röportajda Venom 2’ye ilişkin olarak, “Bu filmin olacağından başka bir şey söyleyemem” dedi.  Pinker, ikinci bir Venom filminin neyle ilgili olabileceğini “iyi bir nedenden” ötürü paylaşmayı reddetti. Buna rağmen, dünyanın dört bir yanındaki Marvel hayranlarının kafalarını kurcalayarak bir ipucu bırakmayı ihmal etmedi.

Ünlü yazar, Tom Holland’ın hayat verdiği Spider-Man’in, Venom ile yollarının kesişip kesişmeyeceği ile ilgili soruya, “Filmde dair hiçbir şey açıklamak istememe rağmen, gelecekteki bir Venom filminde, Spider-Man’in önemli bir rol oynayabileceği ihtimali hiç de imkansız değil” cevabını verdi.

Hiç şüphesiz Pinker’ın açıklaması, Spider-Man hayranları için büyük bir haber. Zira Venom, David Michelinie ve Todd McFarlane'in 1988 yılında kaleme aldığı The Amazing Spider-Man # 300 çizgi romanından bu yana Spider-Man’in en popüler düşmanlarından bir tanesi. 

Öte yandan Pinker, Venom 2’nin vizyon tarihine dair herhangi bir bilgi vermedi, ancak Sony’nin 2020 yılında Marvel karakterlerine dayanan iki projesi olduğunu biliyoruz.  Söz konusu filmlerin, Jared Leto'nun başrolde oynadığı Morbius ve Venom 2 olması bekleniyor.