Verizon, Motorola ile Birlikte Çıkaracağı 3 Yeni Droid Telefonu Açıkladı

Verizon, Motorola ile Birlikte Çıkaracağı 3 Yeni Droid Telefonu Açıkladı

Verizon'un, Motorola ile işbirliği yaparak üretilen bu seneki Droid akıllı cihazları açıklandı. Droid Ultra, Droid Maxx ve Droid Mini olarak 3 tane birbirine çok benzeyen modeli aynı anda satışa sunarak her kesimden kullanıcının farklı ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacaklarını açıkladılar.

Verizon'un iddialarına göre Droid Ultra 0.28 inç'lik inceliğiyle piyasada bulunan en ince 4G LTE akıllı cihazı. Droid Maxx, Droid Ultra ile neredeyse aynı. Daha geniş bir bataryaya sahip Maxx'ın inceliği ise 0.33 inç. Her ikisisnin de ekranı 5.0 inç boyutunda. Droid Mini'de benzer özelliklere sahip fakat ekranı 4.3 inç. 3 telefonunda çözünürlüğü 1280x720 olarak üretilmiş.

Motorola bu seneki Droid serisine bazı yeni özellikler eklemiş. Bunlardan bir tanesi, tamamen yeni fotoğraf paylaşma özelliği. Droid Zap uygulaması ile birlikte bu cihazların kullanıcıları çok daha kolay resim paylaşabilecekler.

İkinci yeni özellik ise daha az batarya kullanımı amacıyla yapılan yeni bildirim merkezi. Aktif bildirimler olarak adlandırılan bu yeni özellik ile yeni gelen bildirimleriniz ekranın belirli bir kısmında çıkarak görmenizi sağlayacak. Açmak isterseniz üstüne dokanarak bildirim ekranına gidebilir yada telefon kilidini bile açmadan görmezden gelebilirsiniz.

Ultra ve Maxx cihazlarında bulunan SuperAMOLED ekranları sayesinde daha uzun süre batarya kullanımı yapılabiliyor. Mini'de bulunan TFT LCD ekran ile enerji tasarrufu yapmak pek mümkün değil.

Motorola'nın X8 adını verdiği yeni çipli sistem ile üretilen akıllı cihazların, geçen seneki cihazlara göre işlemcilerinin yüzde 24 hızlı ve grafik performansının yüzde 100 iyi olacağı söyleniyor.

Bugün için erken alma fırsatı sunulan telefonların piyasaya çıkış tarihi 20 Ağustos. 2 yıllık Verizon anlaşmasıyla beraber Mini 16GB'ın fiyatı 99$, Ultra 16GB'ın fiyatı 199$ ve Maxx 32GB'ın fiyatı 299$. Başka tercih seçeneği bulunmayan telefonlara hafıza kartı takma imkanı da bulunmuyor. Ayrıca telefonların arka kapakları siyah ve kırmızı olarak 2 renk seçeneği bulunuyor.

Nvidia Shield 31 Temmuz'da Satışta

YORUMLAR