Vespa'nın İlk Elektrikli Scooter'ı Vespa Piaggio Elettrica Görücüye Çıktı

Vespa'nın İlk Elektrikli Scooter'ı Vespa Piaggio Elettrica Görücüye Çıktı

İtalya'nın ünlü tasarımcıları arasında yer alan Vespa'nın ilk elektrikli scooter modeli olan Vespa Piaggio Elettrica resmi olarak duyuruldu.

Dünya genelinde yüksek marka değerine sahip tanınmış scooter üreticisi Vespa artık elektrikli motorlar da üretecek. Vespa'nın klasik hale gelmiş Piaggio tarzını ve konforunu uygun maaliyet ve elektrikli motor ile birleştiren Vespa Piaggio Elettrica modeli, geçtiğimiz gün EICMA 2016 fuarında görücüye çıkarıldı. Çevre dostu bir imaj yaratan Piaggio Elettirica'nın halen daha prototip olduğu da belirtildi.


Vespa'nın alışkınlık yaratan tarzını aynı şekilde korumayı başaran Elettrica modeli şirket tarafından söylenen yenilikçi teknolojileriyle dikkat çekiyor. Akıllı telefon ile kontrol edilmesi de beklenen scooterın ne zaman çıkacağı, hızı, menzili ve fiyatı ile ilgili soruların cevapları şu an bilinmiyor. Önümüzdeki yılın üçüncü çeyreği itibariyle seri üretimine geçilmesi beklenen Vespa Elettrica'nın geliştirmeleri de halen daha devam ediyor.

Ufak bir tahminde bulunmak gerekirse Piaggio Elettrica'nın şirketin diğer scooterlarına göre daha yüksek bir fiyat ile gelmesi olası görünüyor. Bakalım ilerleyen günlerde Vespa'nın yeni motoruyla ilgili neler göreceğiz.

Hyperloop İle Seyahat Ederseniz Neler Yaşayacaksınız? İzleyin

İTÜ'lü Öğrencilerden Türkiye’nin Gözlerini Yaşartan Teknolojik Hizmet

YORUMLAR