Vestel'den Çalışanlarına Şok Venus Kararı

Vestel'den Çalışanlarına Şok Venus Kararı

Ülkemizin en büyük tüketici elektroniği ürünleri üreticilerinden olan Zorlu Holding'e ait Vestel fabrikalarında ilginç bir karar yürürlüğe geçirildi. Vestel'in İnsan Kaynakları Direktörlüğü tarafından Vestel çalışanlarına gönderilen bir e-posta aracılığıyla Vestel'in beyaz yakalı çalışanlarına şirket içinde ve dış görevler esnasında Vestel tarafından üretilmiş olan Venus akıllı telefonları kullanma zorunluluğu getirildi. Alınan bu karara uyulmadığı takdirde ise bu eylemin kurum genelinde alınan bir karara uymamak olarak değerlendirileceğinden bahsediliyor. Vestel İnsan Kaynakları Direktörlüğü tarafından gönderilen e-postanın tam metni şu şekilde:

"Değerli Çalışanlarımız,

Şirketimiz tarafından büyük emek ve çalışmalar sonucunda üretilen VENUS cep telefonları, kurum kültürünün oluşması ve marka imajının desteklenmesi amacıyla beyaz yakalı çalışanlarımıza hediye olarak dağıtılmaktadır.

Sizlerden beklentimiz kurumsal aidiyetimizin de önemli bir simgesi olan telefonlarımızın şirket içinde veya dış görevler sırasında , Vestel'e yakışır bir biçimde kullanılmasına özen gösterilmesidir. Bunun dışında bir yaklaşım, farklı bir markanın kullanımı, gerek özel anlamı olan bir hediyeyi kullanmamak gerekse kurum genelinde alınan bir karara uymamak olarak değerlendirilecektir.

Kuşkusuz çalışma dışı zamanlar için böyle bir kural konamaz, ancak çalışma ortam ve saatleri için kendi telefonumuz dışında bir telefonun kullanımı sözkonusu olmayacaktır.

Bilgi ve gereğini rica ederiz.

Saygılarımızla,

İnsan Kaynakları Direktörlüğü"

Görüleceği üzere e-postada hafiften tehditvari bir dil kullanılıyor. Vestel bu e-posta ile çalışanlarına iş saatleri boyunca Venus telefonları kullanmadıkları için yaptırım uygulayabileceğinin sinyallerini vermekte.

Peki siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi anketimize katılarak belirtebilirsiniz:

YORUMLAR