Vevo Artık Pinterest'e de Video Klip Ekleyecek

Vevo Artık Pinterest'e de Video Klip Ekleyecek

Pinterest fotoğraf paylaşmaya ve aynı fotoğrafı imleyemeye yarayan bir sosyal ağ sitesi. Bu resim paylaşma sitesine video desteği geldi.

Günümüzde oldukça popüler olarak kullanılan Pinterest milyonlarca kullanıcıya sahip. Bünyesinde sadece tekil kullanıcıları değil şirket hesaplarını da kapsayan sosyal ağ sitesi yeni özelliğiyle daha fazla sevilecek. Haberimize giriş cümlesinde de bahsettiğimiz gibi Pinterest resim paylaşıp imlemeye yaran bir site. Fakat Vevo ile yaptığı yeni anlaşmadan sonra artık video da paylaşabilecek bir platform haline gelecek.

  • Vevo nedir?

2009 yılında hizmet vermeye başlayan Vevo, internette video klipleri paylaşan dijital müzik platformu. Şirket sanatçılarla anlaşma yaparak videolarını paylaşma karşılığında belirli bir ücret ödüyor. Bu anlaşmadan sonra ise videonun tüm hakları Vevo'ya ait oluyor. Yani Türkiye'de önceden var olan ama kapanan Mü-Yap gibi bir şirket.

  • Müziklere nereden ulaşacağım?

Vevo resmi Pinterest profilini oluşturdu bile. Profiline bu link sayesinde ulaşabilirsiniz. Vevo'nun paylaştığı müzikleri aynı şekilde sizde profilinizde paylaşabilirsiniz. Popüler klipleri ve birçok eski klipi hemen paylaşan Vevo, albüm özelliğiyle videoları daha kolay arşivliyor. Çoğunlukla yabancı şarkıların oluşturduğu profilde bazı Türk sanatçılara da rastlamak mümkün. Çünkü Türk şarkıcılarımızdan bazılarının Vevo ile anlaşmaları bulunuyor. 

İşin en ilginç yanı Vevo Pinterest'te paylaştığı videoları Youtube embed kodu ile yüklüyor.

  • Bu özelliğe ne gerek vardı?

Pinterest kullanıcıları zaten resim paylaşma sistemini benimsemişti. Fakat her iki şirketin para kazanması için bu özelliğe geçilmiş olabilir. Ya da bu özellik Youtube ile sağlanmayabilirdi. Henüz tam olarak oturmayan bu sitemde herhangi bir videoyu izlerken "Siteye Git" bağlantısı henüz çalışmıyor. 

Peki siz Pinterest'in bu özelliğini kullanacak mısıınız?

Pinterest'in mobil uygulamalarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Altın Ve Beyaz Renkli Xbox One'lar Satışa Sunulacak

YORUMLAR