Vevo, YouTube Dışında Tüm Servislerin Fişini Çekiyor

Çevrimiçi olarak müzik kliplerini izlemeye olanak sağlayan Vevo, YouTube dışındaki diğer platformlardaki servislerini kapatıyor. Android'de, iOS'ta ve mobil TV'lerde istediği verimi alamayan Vevo, yalnızca YouTube üzerinden hizmet verecek.

Pek çok platformda servise sahip olan Vevo, buralarda çevrimiçi müzik portalı haline gelmek istiyor ve bu anlamda büyümeye çalışıyordu. Ancak işler şirketin istediği gibi gitmedi. Kullanım oranı açısından sınıfta kalan Vevo uygulamaları en sonunda devre dışı bırakılıyor. Şirket tarafından konu hakkında yapılan açıklamada "Hedeflerimize ulaşmada etkili olmak için sahip olduğumuz platformlarımızın unsurlarını aşamalı olarak ele alacağız." ifadeleri kullanıldı.

Ayrıca yeni projelerde daha ileriye dönük olmak istediklerini dile getiren Vevo, "Firmamız, en büyük kitleleri etkilemeye ve büyüme fırsatlarını takip etmeye odaklanmaya devam edecek. Premium müzik videolarını ve orijinal içerik kataloğumuzu, YouTube'da yayınlayacağız." şeklinde bir açıklamada bulundu. Yeni projeler hakkında araştırmaların devam ettiğini söyleyen müzik portalı, tekrardan farklı platformlara yayılmayı istiyor.

Halihazırda iOS, TVOS, Android veya webOS üzerindeki Vevo uygulamaları kaldırılmadı. Bir süre daha hizmet verecek olan bu hizmetlerin yakın bir tarihte kapanacağını ve Vevo'nun yalnızca YouTube hizmet vereceğini belirtmek gerekiyor.