Viber Yeni Özelliğiyle WhatsApp'ı Tahtından Edebilir

Viber Yeni Özelliğiyle WhatsApp'ı Tahtından Edebilir

Viber, mobil uygulamalarını çok daha kullanışlı hale getirecek ve kendisini WhatsApp gibi rakiplerinin bir adım önüne geçirebilecek yeni özelliğini tanıttı.

Bilindiği üzere Viber ve WhatsApp gibi anlık mesajlaşma yazılımlarının masaüstü istemcilerinde yazışırken kolayca tarayıcımızın adres çubuğundan bir bağlantıyı kopyalayıp paylaşabiliyoruz. Fakat mobil mesajlaşma uygulamalarında aynı durum söz konusu olmuyor. Mobil mesajlaşma uygulamamızda bir internet bağlantısı paylaşabilmek için öncelikle mesajlaşma uygulamasını kapatıyor veya küçültüyor, tarayıcımızdan bağlantıyı kopyalıyor, sonrasında da mesajlaşma uygulamasını tekrar açarak bağlantıyı yapıştırıyoruz. Eğer akıllı telefon veya tabletinizin güçlü bir donanımı yoksa da bu durum çileli bir süreç olabiliyor. İşte Viber'ın yeni özelliği bizi bu dertten kurtarmayı amaçlıyor.

Viber, mobil mesajlaşma uygulamasının arayüzüne uygulamadan çıkmadan bağlantı paylaşmanızı mümkün kılacak eklentiler getiriyor. Bu eklentiler sayesinde Viber uygulaması içinden video arama işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz ve hızlı bir şekilde bulduğunuz YouTube videolarının bağlantılarını anında paylaşabiliyorsunuz. Üstelik bu eklentilerin yetenekleri sadece bununla da sınırlı değil. Spotify üzerinden şarkı paylaşma, Booking.com aracılığıyla rezervasyon yapma eklentilerin yetenekleri arasında.

Viber'ın en güncel sürümünü indirmek için bu bağlantıları kullanabilirsiniz:

WhatsApp Emoji Desteğini Geliştiriyor

YORUMLAR