Viber'den Snapchat'e Rakip Uygulama: Viber Wink

Viber'den Snapchat'e Rakip Uygulama: Viber Wink

İnternet üzerinden sesli ve görüntülü konuşma uygulamaları arasında lider olan Viber, Snapchat'e rakip olabilecek Viber Wink'i geliştirdi.

Snapchat'in rakipsiz olarak yükselişi yakın zamanda Facebook'un ilgisini çekmiş ve Facebook, Snapchat'i almak istemişti. Facebook'un Snapchat'i alma girişimleri başarısız olunca Snapchat'e rakip olmak için Slingshot uygulamasını geliştirmişti. Facebook'un geliştirdiği bu uygulama beklenen ilgiyi görmeyince yayın hayatına son verilmişti.

Kendi sektörünün lideri olarak başarılı yükselişine devam eden Snapchat'e bir diğer rakip de geçtiğimiz günlerde Viber tarafından geldi. Öncü sesli görüşme uygulaması olan Viber İOS ve Android için Viber Wink uygulamasını geliştirdi. Bu uygulama ile Snapchat'teki gibi arkadaş listenize tek seferlik görüntülü mesajlar gönderebiliyorsunuz.

Öte yandan mesajlaşma hizmetini de bulunduran Viber Wink her yönüyle Snapchat'e benzetilmiş durumda. Viber Wink hizmetini kullanmak için ise öncelikle Viber'in ana uygulamasını yüklemeniz gerekiyor. Viberin geliştirdiği bu uygulamanın ne kadar başarılı olacağını ise ilerleyen günlerde göreceğiz.

Viber'a, Gönderilen Mesajları Silme Özelliği Geldi

Android Cihazlarınızla Görüntülü Konuşma Yapabileceğiniz 10 Uygulama

YORUMLAR