Video Oyun Tarihi Müzesi Texas'ta Kapılarını Açtı

Video Oyun Tarihi Müzesi Texas'ta Kapılarını Açtı

Texas'ta açılan müze senelerdir birçok video oyun etkinliğinde sahip olduğu arşivi yanında taşıyordur. Senelerdir kendine sabit bir yer arayan bu teçhizatlar sonunda Texas Discovery Center içinde bir alan yaratamayı başardı. Frisco İletişim Kalkındırma Kurumunun yönetim kurulunca onaylanan müze yerleşkesi aynı zamanda başlangıç maliyetini karşılamaya karar verdi. Daha büyük bir alana geçilebilmesi için kurulumda da mali desteğini sürdürürken müze yetkililerinin beklentilerini fazlasıyla karşılıyorlar.

Önümüzdeki sene Nisan ayında daha da fazla yatırım kabul edecek olan Video Oyun Tarihi Müzesi, sektörün önde gelen şirketlerinin desteklerini de yanına çekmeye çalışacak. Bu şirketler arasında donanım üreten, yazılım üreten ve dağıtımcılığı üstlenenlerin olması bekleniyor.

Bu zaman süreci içersinde kurulu bir ortama kavuşan müze hem ziyaretçilerden hem de etkinliklerden kazanacağı bütçeyi ileri vadede düzenlemek istediği değişiklikler için finansal kaynak olarak kullanacak. 966 metre karelik bir alana kurulan Texas'taki müze muazzam bir koleksyonu kapsıyor. Şu an için bile ABD'nin birçok yanına yayılmış ürünler merkez olarak kurulan müzeye yerleşememiş durumda. Müze için tasarlanan planlar arasında atölye çalışmaları da olacak. Davetlilere verilecek hızlı bir eğitim programı sonucu ilkel blok tasarımları öğretilip Pong benzeri oyunlar üretilecek. 1980'li yılları içeren Arcade makinelerinin arşivi de yer sıkıntısı nedeniyle şimdilik düzenli bir sirkülasyonla ziyaretçilere sunulacak.

Video Oyun Tarihi Müzesinin temel amacı eğitim olacak ve şirketlerin hem de oyunların tarihleri günüm kullanıcılarına aktarmak hedefleniyor.

Google'a Yeni Üye Olanlar Artık Google+ Hesabı Açmak Zorunda Değil

iPhone 6'nın Şarjı Çabuk Bitiyor!

YORUMLAR