Videoları Yapay Zekaya Emanet Edin!

Mate 20 Pro Video

Teknoloji markaları arasındaki Yapay Zeka savaşlarını bir kenara koyalım ve Huawei tarafından geliştirilen Dünyanın ilk 7 Nanometrelik işlemcisi Kirin 980 ile gelen video yeteneklerine yakından bakalım.
Kirin 980, Huawei’nin bir önceki işlemcisi Kirin 970’e göre görüntü tanımada %120 daha iyi bir performans sağlayabiliyor. Bu gücü en iyi şekilde Mate 20 Pro üzerinde var olan video çekim seçeneklerinde görebiliyoruz.  

Hemen o filtrelerden bahsetmek lazım. Video çekim seçeneklerinin en çok öne çıkarılanı AI renk adı verilen inanılmaz özellik. Bu özellik ile odakladığınız bir obje dışındaki her yer siyah beyaz oluyor ve bunu anlık olarak hemde kusursuz bir şekilde yapabiliyor. Bu özellik lansman sırasında da üstüne basa basa gösterilmiş ve çok büyük beğeni almıştı.

Mate 20 Pro Ai

Mate 20 Pro’da yer alan AI yakınlaştırma özelliği ise bambaşka bir deneyimi size sunuyor. Bu özellik sayesinde herhangi bir nesneye kilitleme yaptığınızda odak oradan hiç bir şekilde kaymıyor ve otomatik uzaklaşma ya da yakınlaşma yapabiliyor. Bu özelliği yerinde duramayan objeler için rahatlıkla kullanabilir ve muhteşem sonuçlar ortaya çıkarabilirsiniz.*

*Yerinde duramayan objeler, evcil dostlarımız :)

Tabii ki normal portre fotoğraflar çekerken kullandığımız bokeh efektini anlık olarak videolara da uygulayabiliyorsunuz. Anlık olarak renk ayrımı yapabilen Mate 20 Pro bu işi de layıkıyla yerine getirmeyi başarıyor.

video bokeh

Ve son olarak Mate 20 Pro’nun galerisinde de yapay zeka tam anlamıyla görev yapıyor. Galeri üzerinde videoların analiz otomatik olarak analiz ediliyor ve bu analizler sayesinde muhteşem klipler hazırlayabiliyorsunuz. Bu işlem sırasında Yapay Zeka videolardaki yüzleri önce tanıyor, sonrasında kişiye özel klipler hazırlıyor. Hatırlatmakta fayda var ki bu işlem sadece Mate 20 Pro’yu şarja taktığınız zaman çalışıyor.

Mate 20 Pro hakkında çok daha fazla detaylı bilgiye aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.