Vimeo'da 4K Video Dönemi Başlıyor

Vimeo'da 4K Video Dönemi Başlıyor

YouTube'un doğrudan en büyük rakipleri arasında yer alan Vimeo, video paylaşım sitesine harika bir özelliği daha getiriyor. 2004 yılında yayın hayatına başlayan ve bugün de önemli platformlar arasında yer alan Vimeo'da önümüzdeki haftalarda 4K video izlemek mümkün olacak.

Önce Vimeo web sitesini güncelleyen, daha sonra da Android, iOS, Amazon TV ve Roku üzerindeki app'lerini güncelleyen Vimeo'da kullanıcılar sadece 4K video yüklemekte yetinmeyecek, aynı zamanda anlık 4K video yayını da yapabilecekler. Geçtiğimiz yıl 4K kalitesinde video yükleme hizmeti vereceğini açıklayan şirketin, bunu yalnız Premium üyelerle sınırlı tutması tepki çekmişti. Fakat önümüzdeki haftalarda hayata geçecek bu özellikler herkes tarafından kullanılabilir olacak. Ayrıca Vimeo, 4K kalitesinde video üzerinde çalışmaya olanak tanıyan uygulaması ''Cameo'' üzerinde de çalışmaya başladı.

Online video platformlarında bu tarz yenilikler görmeye alışığız. Netflix ve Amazon Prime da bazı içeriklerinde 4K kalitesine izin veriyorlardı. YouTube ise geçtiğimiz yıl CES 2014'de 4K streaming hizmetini tanıtmıştı. Geç kalındı mı yoksa kalınmadı mı ayrı mevzu ama bilinen bir gerçek var: 4K video kalitesinin ciddi bir potansiyeli var ve standart kalitedeki videoları tamamen öldürebilir.

Yüksek kalitede video izleme herkes için güzel bir deneyim olacak gibi görünüyor. İnternet bağlantı hızımız el verdiğince biz de bu keyfi yaşayabileceğiz. Bakalım 2016 yılının ilk çeyreğinde bizleri neler bekliyor olacak.

Vimeo'nun iPhone Video Düzenleme Uygulaması Cameo Tamamen Yenilendi

YORUMLAR