Vine Android'e 720p Kalite Desteği Geliyor

Vine Android'e 720p Kalite Desteği Geliyor

Vine uygulaması, Android üzerinde daha kaliteli videolar kullanılabilmesi için bir güncelleme yayınlamaya hazırlanıyor. Android kullanıcıları çık yakında 720p kalitesinde Vine videolar çekip paylaşabilecekler. 6.5 saniyelik videoların 720p olması Android kullanıcılarının işine yarayacak mı bilinmez. Ama video kalitesinin artması, kendilerine tanınan bu kısacık zaman dilimi içinde daha kaliteli kısa mesajlar paylaşmalarını sağlayacak. Vine uygulaması geliştiricileri, iOS’un kullandığı bu özellikten Android kullanıcılarını mahrum etmek istemediler.

iOS üzerinde bir süredir 720x720 pixel kalite sunan Vine bu kaliteyi şimdi de Android’e taşıyacak. Vine’ın bir anlamı olup olmadığı tartışılırken gelen bu haber Android kullanıcıları sevindirebilir, en azından Vine denemek için bir sebep olabilir. Gelen eleştiriler, Vine videoların görüntü kalitesinin artmasının ‘işgüzarlık’ olarak niteliyor. Ancak videoların 6.5 saniye de olsa kalitesinin artmasından memnun olanlar da var elbette.

Öte yandan Twitter Periscope uygulamasını iOS için yayına aldığından beri sosyal ağ üzerinde gittikçe artan kaliteli video paylaşımları da dikkati çekiyor. Vine uygulamasının bundan geri kalmak istememesi son derece doğal.

Ayın En İyi iOS Uygulamaları (Mart 2015)

Facebook, Android Geliştiriciler İçin 3 Yeni Araç Tanıttı 

YORUMLAR