Vine, Instagram'ı Geride Bıraktı

Twitter gibi büyük bir şirket tarafından ortaya çıkan ilk uygulama olarak dikkat çeken Vine, iOS platformuna çıkış yaptıktan sonra yakaladığı başarıyla birlikte dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Toplam 13 milyon iOS kullanıcısı tarafından aktif olara

Vine, Instagram'ı Geride Bıraktı

Twitter gibi büyük bir şirket tarafından ortaya çıkan ilk uygulama olarak dikkat çeken Vine, iOS platformuna çıkış yaptıktan sonra yakaladığı başarıyla birlikte dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Toplam 13 milyon iOS kullanıcısı tarafından aktif olarak kullanılmakta olan Vine'ın geçtiğimiz hafta piyasaya sürülen Android uygulamasıyla birlikte, Vine'ın kullanım rakamlarında inanılmaz bir artış gözlemlendi.

Aradan geçen bir hafta sonunda kullanıcıların Twitter üzerinde paylaştığı bağlantı sayıları karşılaştırıldığında Vine video bağlantıları, Instagram üzerinden paylaşılan bağlantı sayısını geride bırakmayı başardı.

Topsy Analitik Raporlarına göre 8 Haziran günü Twitter üzerinde 2.920.000 kullanıcı Vine'dan bahsederken, Instagram'dan bahseden kullanıcıların sayısı 2.290.000'da kaldı.

Anlaşılan o ki geçtiğimiz hafta içerisinde Vine'ın Android sürümünün piyasaya sürülmesiyle birlikte, birçok kullanıcı uygulamayı kullanmaya başladı bile.

Tabii ortaya çıkan bu durumun oluşmasında farklı nedenler söz konusu olabilir. Bu noktada yayınlanan rakamlar resmi olmadığı için konunun doğruluğundan emin olunamamaktadır.

Diğer yandan Vine'ın Twitter'ın kendi uygulaması olması ve kullanıcıların Vine videolarını doğrudan Twitter üzerinde paylaşabiliyor olması söz konusuyken, Instagram için aynı şeyi söyleyemeyiz. Çünkü kullanıcılar Instagram resimlerini doğrudan Twitter üzerinde paylaşma şansına sahip değiller.

Vine Android ve iOS uygulamalarına sitemiz üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Google Waze'i Satın mı Alıyor?

YORUMLAR