Vine Rakiplerine Rağmen 40 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Vine Rakiplerine Rağmen 40 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Twitter bugün kendi uygulaması Vine'ın Twitter hesabı üzerinden attığı bir tweet ile çıkışının üzerinden yaklaşık yedi ay geçen ve kullanıcıların 6 saniyelik videolar çekerek paylaşmalarına olanak sağlayan uygulaması Vine'ın 40 milyon kayıtlı kullanıcı sayısını geride bıraktığı duyurde ve buna ek olarak tüm kullanıcılarına teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

İlk olarak geçtiğimiz Ocak ayı içerisinde iOS platformu için yayınlanan Vine, akıllı telefon kullanıcılarına sağladığı 6 saniyelik mini filmler çekme özelliğiyle bir anda dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Öyle ki kullanıcılar adeta yaratıcılık konusunda birbirleriyle yarışarak, 6 saniyelik sürede ortaya neler koyabileceklerini göstermeye başlamışlardı ki hala bu sürecin devam ettiğini söylersem yalan olmayacaktır.

Vine'ın iOS sürümünün yayınlanmasının ardından merak edilen soru olan "Vine Android sürümü ne zaman çıkacak?" sorusunun cevabıysa kullanıcılara Haziran ayını işaret etmekteydi. iOS sürümünden yaklaşık 5 ay sonra piyasaya sürülen Android uygulamasından önce yaklaşık 13 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip olan Vine, Android sürümünün gelişiyle birlikte iyi bir büyüme ivmesi yakalamayı başardı.

Öyle ki son iki ay içerisinde uygulamayı kullanmakta olanların sayısı neredeyse 3 katına çıktı. Bunun en büyük nedenlerinin başındaysa kullanıcılar tarafından hazırlanan 6 saniyelik videoların viral olması ve sosyal ağlar üzerinden paylaşılarak diğer tüm kullanıcılara ulaşmasını gösterebiliriz.

Her ne kadar Facebook'un gücünü arkasına almış olan Instagram gibi büyük bir rakibi olsa da Vine hala yükselişini sürdürmeye devam ediyor ve görünen o ki Vine'ın yerinde durmaya hiç niyeti yok.

Google Chrome 29 Yayınlandı

YORUMLAR