Vine Uygulaması Çok Yakında Android İçin Yayınlanacak

Kısa süreli videoları paylaşmanızı sağlayan Vine uygulaması çok yakında Android akıllı telefon ve tabletler için de yayınlanacak.

Vine Uygulaması Çok Yakında Android İçin Yayınlanacak

Vine uygulaması son zamanların en çok dikkat çeken uygulaması olarak iPhone ve iPad'lerdeki yerini aldı. Kullanıcıların 6 sn. boyunca çektikleri kısa videoları bir video Twitter halinde yayınlamalarını sağlayan uygulamanın diğer platformlarda da yayılması için anlaşılan o ki çalışmalar başlamış durumda.

Zira New York merkezli şirket pek çok iş pozisyonuna dair ilanlar vermiş durumda ve bunlar içerisinde Android geliştirici talebi de mevcut. iOS'a göre çok daha yüksek kullanım oranlarına sahip olan Android akıllı telefon ve tabletlerin Vine'ın iştahını kabarttığı ve özellikle gençlerin Android'de uygulamaya büyük talep gösterecekleri kesin görünüyor.

Her ne kadar çıkışının ardından uygunsuz içeriklerin kullanıcılar tarafından paylaşılması ve yüklenmesi nedeniyle sıkıntılar yaşansa da Vine üretilen bu zararlı videoları denetlemek için hemen harekete geçti ve uygulamanın kullanım yaşını 17+ olarak değiştirdi. Özellikle Apple'ın uygulamayı engellemekle takımı tehdit etmesinin bu hızlı harekette etkisi olduğu biliniyor.

Mac'lerde büyük Java tehlikesi

YORUMLAR