Viral Olsun Diye Silahlarla Mannequin Challenge Çekenler Kodesi Boyladı

Viral Olsun Diye Silahlarla  Mannequin Challenge Çekenler Kodesi Boyladı

Manken video çekmek son haftalarda internetin yeni viral video akımı. Mannequin Challenge adı verilen bu yeni akım bir grup insanın her hangi bir aktivite yaparken manken gibi tamamen hareketsiz durması ile kurgulanıyor. Videoyu çeken kameranın bu hareketsiz insanlara arasında dolaşmasıyla kalabalık ama hareketsiz kompozisyonlar oluşturuluyor.  

Kurgu için belli bir kuralı olmayan, videoyu çekenlerin ne isterse yapabildikleri ancak hareket etmedikleri bu yeni akımın adı Mannequin Challenge. Bu yeni video kurgu yöntemi ilginç videoların internette boy göstermesine sebep oluyor, daha da ötesi bu akım oldukça da ilgi topluyor. Geçtiğimiz gün ABD’nin Alabama eyaletinde Huntsville kasabasında bir grup gencin mahallelerinde kurgulamaya çalıştığı Mannequin Challenge çalışması, polisin de dahil olmasıyla 22 kişinin nezarete atılması 4 kişinin tutuklanmasıyla sonuçlandı.

22 kişilik grup kurguladıkları videoda bir sokak çatışmasını canlandırmaya çalıştılar. Grup bu kurgu sırasında bazı grup üyeleri gerçek silahlar kullanmayı tercih edince o anda baskın yapan polis tarafından anında hepsi gözaltına alındılar.

Uzaktan bakıldığında hareket etmeseler de çatışmak üzereymiş gibi bir intiba bırakan grup, komşular tarafından polise ihbar edilince işin tadı kaçtı. Polisin zaten hareket etmeyen gurubun arasına dalmasıyla yakalanan 22 kişiden 2’si uyuşturucu bulundurmaktan tutuklanırken, gerçek silahla projeye dahil olan gurup üyelerinden 2 kişi daha kodesi boyladı. 

YORUMLAR