VISR Sanal Gerçekliği Herkes için Ulaşılabilir Kılıyor

VISR Sanal Gerçekliği Herkes için Ulaşılabilir Kılıyor

Sanal gerçeklik teknoloji literatürü için aslında çok yeni bir kavram değil fakat son dönemlerde yapılan yüksek bütçeli ar-ge çalışmaları ile önemli markalar bu teknolojiyi hiç olmadığı kadar ileri bir konuma taşıdı. Buraya kadar her şey mükemmel olsa da sanal gerçeklik teknolojisi maaliyet olarak ne yazık ki herkes tarafından ulaşılabilir bir seviyede değil.

Kickstarter'da boy gösteren VISR Virtual Reality isimli bu proje sanal gerçeklik teknolojisini herkesin ulaşabilecğei bir fiyat skalasına çekmeyi amaçlıyor. Bir takım özel işlemlerden geçirilen ve bu sayede sağlamlığı artırılan kartondan inşa edilen VISR bu sayede maaliyetleri hatırı sayılır ölçüde düşürüyor. İşin en güzel yanı ise üreticilerin bu maaliyet düşürme politikasını daha fazla kar etme amacıyla değil, sanal gerçeklik teknolojisini herkesin erişebileceği bir seviyeye çekmek adına yapmaları.

VISR'ın kartondan üretilmiş olmasına rağmen kullanıcılara parçalar halinde değil, tamamen montaj işlemi tamamlanmış bir şekilde gönderilmesi planlanıyor. Cihazın kullanılabilmesi içinse sanal gerçeklik için tasarlanmış bir oyuna veya uygulamaya ihtiyaç duyuluyor. Gereken adımları attıktan sonra VISR'ı kullanmaya başlayabiliyoruz.

Projenin hayata geçirilebilmesi için yaklaşık 37 bin dolar fon toplanması bekleniyor. Üretime geçtikten sonra herkesin ulaşabileceği makul fiyatlardan satılması planlanan VISR'ın sanal gerçeklik teknolojisini hiç olmadığı bir noktaya getireceğini düşünüyorum.

WhatsApp Engeline Takılmayın

YORUMLAR