Vivaldi 1.6 Geliyor! İşte Güncelleme Hakkında Tüm Detaylar

Vivaldi 1.6 Geliyor! İşte Güncelleme Hakkında Tüm Detaylar

Tarayıcı dünyasında fark yaratmak için çalışmalarını sürdüren Vivaldi, yılbaşından önce 1.6 kararlı sürümünü çıkarmaya hazırlanıyor. Yeni sürümde bizi her zaman olduğu gibi bir takım yenilikler bekliyor. 

Vivaldi son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz bir tarayıcı. Hatırlayacak olursanız 1.5 sürümünde de gayet kullanışlı özellikleri bünyesine katmıştı. Işıkları kontrol edebilen dünyanın ilk tarayıcısı olan Vivaldi, ayrıca pencereler arasında sekmeleri ve sekme gruplarını sürükleme, okuyucu modu düğmesi, delta güncellemeleri ve daha da geliştirilmiş bir not alma aracı gibi yeniliklerle de dikkat çekmişti. Şimdi ise tarayıcı 1.6 sürümünde sekme gruplarını adlandırma ve sayfa başlıkları için sekme bildirimleri özelliklerini devreye sokuyor. 

Sekme Gruplarını Adlandırma

Vivaldi 1.6 ile gelecek bu kullanışlı özellik ile istediğimiz her sekme grubuna bir isim verebiliyoruz. Haber sitelerini bir tarafa, sosyal medya hesaplarını diğer tarafta gruplamak isterseniz eminim çok işinize yarayacaktır. Kullanmak için Ayarlar>Sekmeler>Sekme gruplama>Sekme gruplarını adlandırmaya izin ver yolunu takip edebilirsiniz. Sonrasında ise tek yapmanız gereken sekme grubunun üzerine gelip sağ tıklamak ve yeniden adlandırı seçmek olacak. 

Sayfa Başlıkları İçin Sekme Bildirimleri

Vivaldi 1.6 ile gelecek en güzel özellik bu olsa gerek. Vivaldi'nin bu yeni özelliği ile artık sayfa bildirimlerini sekme üzerinde kolayca görülebilecek. Ayarlar>Sekmeler>Sekme görünümü>Sayfa başlığı bildirimlerini algıla yolunu takip ederek bu özelliği kullanabilirsiniz. Sabitlenmiş bir sekmede çok daha uyumlu bir şekilde çalıştığını da söylemeden geçmeyelim.

Vivaldi Tarayıcı Işıkları Kontrol Edebileceğiniz 1.5 Sürümünü Çıkardı

Temaları Zamana Göre Ayarlayabileceğiniz Vivaldi 1.4 Güncellemesi Yayınlandı

YORUMLAR