Vivaldi Browser Nihayet 1.0 Sürümüyle Karşımızda

Vivaldi Browser Nihayet 1.0 Sürümüyle Karşımızda

1 yıldan fazla alfa ve beta testleriyle mücadele eden yeni internet tarayıcısı Vivaldi, sonunda kararlı 1.0 sürümüne ulaştı.

Opera tarayıcısının ortaklarından ve eski kurucularından Jon von Tetzchner tarafından geliştirilen yeni tarayıcı Vivaldi, özellikle profesyonel internet kullanıcıları için ön plana çıkıyor.

Yeni Vivaldi'nin özellikleri ne? 

Açıklanan detaylara göre Vivaldi kullanıcılarına kişiselleştirilebilir klavye kısayolları, arayüzde kullanabilecekleri kişiye bağlı komut satırları, fare hareketleri için destek ve sekmeleri istediğimiz yerde kullanabilme gibi değişik özellikler veriyor. Aynı zamanda Vivaldi Google'ın Chromium Projesine ait Blink tarayıcı motorunu kullanıyor ve Chrome eklentilerini de çalıştırıyor.

Aylar süren birkaç alfa ve beta testinden sonra Tetzchner sonunda tarayıcının kararlı ve kullanıma hazır olduğunu açıkladı. Ardından konu hakkında şu şekilde bir yorum yaptı:

"Şimdiye kadar aldığımız geri dönüşlerden çok memnunuz. İnsanların bizim yaptığımız şeyi sevmelerini ve bunu onlar için yaptığımızı bilmelerini görmek çok güzel bir şey."

Vivaldi 1.0'a gelmiş olmasına rağmen hala birkaç özelliği eksik, fakat Tetzchner yakın zamanda onların da tamamlanacağını söylüyor. Yeni geliştirilen bir tarayıcı olarak güzel yorumlar alıyor, denemekte fayda var.

Çiçeği Burnunda Vivaldi Web Tarayıcısı Spartan'a da Rakip Olacak

HP Dünyanın En İnce Dizüstü Bilgisayarını Üretti

YORUMLAR