Vivaldi Tarayıcı Işıkları Kontrol Edebileceğiniz 1.5 Sürümünü Çıkardı

Vivaldi Tarayıcı Işıkları Kontrol Edebileceğiniz 1.5 Sürümünü Çıkardı

Vivaldi tarayıcı 1.5 sürümünü çıkardı. Işıkları kontrol edebilen dünyanın ilk tarayıcısı olan Vivaldi, ayrıca pencereler arasında sekmeleri ve sekme gruplarını sürükleme, okuyucu modu düğmesi, delta güncellemeleri ve daha da geliştirilmiş bir not alma aracı gibi yeniliklerle de dikkat çekiyor.

Vivaldi'nin son güncellemesi, bir önceki sürümdeki özelliklere de güncelleme getirdi. Pencereler arasında sekme ve sekme gruplarını sürükleyebilme özelliğinin yanı sıra, 1.5 güncellemesi delta güncellemeleri ve  okuyucu modu düğmesini de içerisinde barındırıyor. Bunların dışında notlar içerisine otomatik olarak ekran görüntüsü eklenebiliyorsunuz. Bu güncellemeyle birlikte, ekibin kullanıcı merkezli bir tarayıcı yaratma amacına da bir adım daha yaklaşıldı. 

Haberimize konu olan ışıkları kontrol edebilme özelliği ise gerçekten dikkat çekici. Philips'in Hue renkli lambasıyla bütünleşerek akıllı evlere giren Vivaldi, tema ayarlarından etkinleştirdikten sonra web'teki rengi çevrenizdeki renkle senkronize edecek. Bu lamba hareketiyle Vivaldi, tarayıcı ve fiziksel mekan arasındaki kusursuz bütünleşmenin yeni olanaklarına kapı açıyor. 

Okuma Modu Artık Daha İyi

Vivaldi tarayıcının okuyucu moduna ayrı bir parantez açmadan olmaz. Yeni 1.5 güncellemesi ile birlikte okuyucu modu, daha iyi bir okunabilirlik için dağınıklığı ortadan kaldırmanıza izin veriyorBunun için adres çubuğuna okuyucu modu düğmesi eklendi ve okuyucu görünümü ayarlarını yaparak içerik erişilebilirliğini geliştirebilirsiniz. 

Notlarınız için Otomatik Ekran Görüntüsü

Vivaldi'nin en kullanışlı özelliklerinden biri olan not alma özelliği, kullanışlı olma işlevini bu güncelleme ile daha fazla geliştirmiş. Artık bir web sayfasında seçilmiş metinden not eklediğiniz taktirde, not otomatik olarak bir ekran görüntüsü de oluşturuyor. Bu ayar varsayılan olarak açık ve dilerseniz ayarlardan kapatılabilirsiniz. 

Vivaldi CEO'su Jon von Tetzchner, "Tarayıcımızın akıllı olmasını, yeni deneyimler ve hizmetler oluşturmasını istiyoruz." dedi. Tetzchner son güncelleme için ayrıca, "Bir tarayıcının ötesini düşünmek ve gerçek dünyaya girmek sadece maceralı/riskli değildir, aynı zamanda yenilik ve deneyim ruhunu da cesaretlendirir. Gezinme deneyiminizi daha yaratıcı ve zevkli kılacak 'sıradışı/ezber bozan' fikirlere açığız. Kullanıcılarımızdan gelen fikirler ve bu fikirlerin kesintisiz olarak yerine getirilmesi onlarla olan ilişkilerimizi sağlamlaştırıyor" ifadelerini de kullandı.

Vivaldi 1.5 sürümünü indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

Temaları Zamana Göre Ayarlayabileceğiniz Vivaldi 1.4 Güncellemesi Yayınlandı

YORUMLAR