Vivo Apex Piyasaya Çıkmaya Hazırlanıyor

Vivo Apex

Çin’in başarılı akıllı telefon üreticilerinden bir tanesi olan Vivo, bir süre önce Vivo Apex adını verdiği konsept tasarımını tanıtmış ve büyük beğeni toplamıştı. Neredeyse çerçevesiz olan tasarımıyla kullanıcıların ilgisini çeken telefon hakkında bugün beklenmedik bir açıklama geldi ve Vivo Apex’in satışa çıkacağı duyuruldu.

2009 yılında Çin’in Dongguan şehrinde kurulan Vivo, ürettiği fiyat performans ürünü telefonlarıyla önemli bir kullanıcı kitlesi yakalamıştı. Çin’in önemli telefon üreticileri arasına giren Vivo, ürettiği farklı tasarımlar ile bugün kadar çokça konuşulmuştu.

Bir süre önce tanıttığı ve tamamen ekrandan oluşan konspet tasarımı Vivo Apex ile birçok haber sitesinde ve YouTube kanalında kendine yer bulan şirket, Apex’i sadece kullanıcı tepkisini ölçmek, yeni teknolojilerini göstermek için ürettiğini söylemişti. Yeni modelini satışa sunma gibi bir projesinin olmadığını ifade eden Çinli üretici, bugün beklenmedik bir açıklama yaptı.

Çentikli tasarımı, neredeyse çerçevesiz ekranı, tepesinden yükselen selfie kamerası, ekranın içerisine yerleştirilen parmak izi okuyucusuyla oldukça yenilikçi bir telefon ortaya çıkarmayı başaran Vivo, yaptığı açıklamayla 12 Haziran tarihini işaret etti. Telefona beklenenden fazla ilgi gösterilmesinin ardından fikrini değiştiren şirket, 12 Haziran’da Şangay’da yapılacak olan toplantıyla birlikte telefonu satın alınabilir hale getirebileceğinin sinyallerini verdi.