Vivo'nun Yeni Akıllı Telefonu NEX, Çift Ekranıyla Fark Yaratıyor

Vivo NEX Çift Ekranlı Akıllı Telefon 1

Akıllı telefon ekranlarında çentik tasarımına yer verilmesi, ön kameranın etrafındaki ekranın kesilmesi adına oldukça faydalı oluyor. Peki ya çentik tasarımı olmadan kesintisiz tam bir ekrana sahip olunmak istendiğinde ne yapılması gerekiyor? Tabii ki cihazın ön kamerasının kaldırılması gerekiyor. Fakat bir selfie çekmek istediğiniz zaman ne yapacaksınız? Arka kamerayı kullanacaksınız çünkü Vivo yeni akıllı telefonunun arka tarafına da bir ekran konumlandırmış.

Evet yanlış duymadınız, Vivo NEX çift ekrana sahip bir akıllı telefon. Bu cihazda herhangi bir ön kamera ya da çentik tasarımı bulunmuyor. Bunun yerine telefonun arka kısmında üç adet kameradan oluşan bir kurulum ve cihazın ön yüzündeki ekrana oranla daha küçük ikinci bir ekran yer alıyor. Bu tasarım belkide 2018’in en dikkat çekici tasarımı olabilir.

Telefonun ön yüzündeki ekran, 6.5 inç, 2340 x 1080p çözünürlüğe ve 19:9 ekran gövde oranına sahip. Cihazın arka kısmındaki ekran ise 16:9 ekran gövde oranıyla 1920 x 1080p çözünürlük sunuyor.

Vivo NEX Çift Ekranlı Akıllı Telefon 2

Vivo NEX’in donanım kısmına geçildiğinde ise cihazın gücünü Snapdragon 845 yonga setinden aldığını görüyoruz. 10 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı da cihazdaki diğer önemli özellikler. Ayrıca cihazda ekran içi parmak izi tarayıcısı, Bluetooth 5.0, USB C ve 3500 mAh’lik bir batarya yer alıyor. Bu özellikleriyle Vivo NEX kolaylıkla bu yılın en iyi telefonları listesinde zirveye oynayabilir.

Bağımsız çift ekran desteğinin henüz piyasada yer almıyor olması nedeniyle cihazın Android işletim sistemiyle birlikte tam olarak nasıl çalışacağı merak ediliyor. Ayrıca daha fazla enerjiye ihtiyaç duyacak olan cihazda batarya verimliliğinin nasıl olacağı da bir başka merak konusu. Eğer ilgileniyorsanız, Vivo’nun NEX adlı bu yeni akıllı telefonu her şey dahil yaklaşık 725 dolardan (yaklaşık 3900 TL) satacağını söyleyebiliriz.