Vivo Z6 5G Tanıtımı Sonunda Yapıldı

Uzakdoğu merkezli teknoloji üreticisi Vivo, geçtiğimiz günlerde bazı özelliklerini resmi olarak onayladığı Vivo Z6 5G’nin tanıtımını yaptı.

Hem özellikleri ile hem de fiyatıyla dikkat çekmeyi başaran Vivo Z6 5G tanıtımı sonunda yapıldı. Bu modelin 5G altyapısına sahip olması önemli özellikleri arasında yer alıyor.

Uzakdoğu merkezli teknoloji üreticisi Vivo, geçtiğimiz günlerde bazı özelliklerini resmi olarak onayladığı Vivo Z6 5G’nin tanıtımını yaptı. Orta sınıf olarak tabir edilen bu cihaz, şirketin bu sınıftaki ilk 5G telefonu olmasıyla da biliniyor.

Vivo Z6 5G genel özellikleri

Bu cihazın Avrupa’da ne zaman piyasaya sürüleceğine dair net bir tarih verilmiyor. Vivo, satışlara ilk olarak Çin’den başlanacağını ve daha sonrasında diğer pazarlara açılacağını ifade etti.

6,57 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan bu model, ekranda 2400x1080p çözünürlük sunuyor. Genel tasarım açısından bakıldığında ise oldukça dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz. Her üç tarafı da ince çerçevelerle kaplı olan Vivo Z6 5G, alt bölümünde biraz daha kalın sayılabilecek bir çerçeveyle birlikte %90,74’lük bir ekran/gövde oranı da sunuyor. Elbette akıllı cihazda herhangi bir çentik bulunmamasının da bu oranda etkisi son derece büyük.

Bu modelde; Snapdragon 765G yonga seti ilk dikkat çeken detaylar arasında. Büyük bir sıvı soğutma sunan cihaz, bellek kısmındaysa 6 veya 8 GB RAM seçenekleriyle birlikte 128 GB dâhili depolama alanına da sahip. Bu modelin arka tarafındaysa, 48 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş açı, 2 MP makro ve 2 MP’lik derinlik sensörünün yer aldığı L şeklinde bir kamera modülü ile karşılaşmak mümkün.

YORUMLAR