Vladimir Putin Yapay Zekanın Tekelleşmesine Karşı!

Vladimir Putin Yapay Zekanın Tekelleşmesine Karşı!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, son günlerde teknoloji dünyasında çok tartışılan bir konu olan yapay zeka hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Yapay zeka üretiminde lider olan ülkelerin, dünyayı yöneteceğini ifade eden Putin yaptığı bir konuşmada, "Bu teknolojinin belli ülke veya birimlerin elinde olmasını gerçekten istemezdim." sözleriyle, söz konusu olan bu gelişmenin belli güçler tarafından ele geçirilmesinden duyduğu endişeyi net olarak dile getirdi.

Putin, yaptığı konuşmada, "Yapay zeka konusunda atılım yapan ulus ve ekipler dünyaya hükmedebilecek." şeklinde yapay zeka hakkında endişelerini açıkladı.

Hızlı bir şekilde gelişen teknolojiyle beraber, robotlar ve yapay zekaların altyapılarının adeta yeni bir boyut kazandığını ifade eden Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yapay zekanın çoğu teknolojik cihazda kullanılabildiğini ifade ederek, söz konusu teknolojiye sahip olup, bunu geliştiren ülkelerin dünyanın lideri olacağını da üzerine basarak dile getirdi.

Putin, yapay zekanın "Şimdiye kadar tahmin edilmesi zor olan devasa fırsat ve tehditleri" ortaya çıkaracağını anlatarak, "Yapay zeka alanında lider olanlar, dünyanın arenasında yönetici ve söz sahibi olacaklar" dedi.

Putin İmzaladı, Rusya'da VPN Resmen Yasak

Yapay Zekâ Hakkındaki Korkular Artıyor! İnsanoğlu Tehlikede Olabilir Mi?

YORUMLAR