VLC Media Player'a 360 Derecelik Video Desteği Geldi

VLC Media Player'a 360 Derecelik Video Desteği Geldi

Windows XP'lerden günümüze kadar namını sürdürmeye devam eden popüler video oynatıcısı VLC, çok beklenen bir özelliğe daha kavuştu. Bundan sonra VLC Media Player 360 derecelik videoları da oynatacak.

VideoLan tarafından yayınlanan ve her türlü videoyu oynatabilme özelliğiyle popülerlik kazanan VLC, yeni bir video türüne daha destek vermeye başlayacak. Tech Preview sürümü ile birlikte dolaylı yoldan 360 derecelik video desteği kazanan VLC Player, resmi olarak VLC 3.0 ile yeni özelliğini kullanıcılarla buluşturacak. 

Windows ve Mac platformlarında mouse yardımıyla videolarda gezinme sağlanacak ve 360 derecelik videoların her açısı görüntülenebilecek. Bunun yanı sıra VLC Player'ın mobil sürümünde ise sensörler yardımıyla videolarda gezinmek mümkün olacak. Akıllı telefonda 360 derecelik videoları izlemek için telefonu sağa sola, yukarı ve aşağıya oynatmak yeterli olacak. 360 derecelik videolar çeken kameralar üretmesiyle bilinen Giroptic ile anlaşma yaparak yeni özelliğini geliştiren VideoLan'ın, 2017 itibariyle Oculus Rift, Google Daydream ve HTC Vive cihazlarına da destek vermesi bekleniyor.

VLC Media Player’ın Bilinmeyen Özellikleri

YORUMLAR