VLC Media Player'ın Android İçin Tam Sürümü Çıktı

VLC Media Player'ın Android İçin Tam Sürümü Çıktı

Windows ve Mac bilgisayarların olmazsa olmaz video oynatıcı programı VLC Media Player, uzun bir süredir Android telefonlar için geliştiriliyor. Kolay kullanımı, çeşitli video formatları ve altyazı desteklemesi nedeniyle tercih dilen uygulama, 2 yılı aşan bir beta sürecindeydi. Bugün nihayet sona gelindi ve uygulama artık 1.0 stabil sürüm numarasıyla Google Play’de yer almaya başladı.

Uygulamanın 1.0 numaralı sürümünde, önceki sürümlerde olan Android 5 “Lollipop” ve ARM V8 işlemcisinden kaynaklanan sorunların hepsini çözülmüş durumda. Haziran 2014’te açıklanan, Google’ın chromecast uygulamasına destek ise halen geliştirme aşamasında. Chromecast’e destek geldiğinde, Android kullanıcıları Chromecast bağlanan TV’lerde kablosuz olarak VLC Media Player’daki görüntüyü aktarabilecek.

Ücretsiz olarak indirilebilen VLC Media Player’ı, Android cihazınıza kurmak istiyorsanız, en az Android 2.1 yüklü bir cihaza sahip olmanız gerekmekte. Günümüzde kullanılan neredeyse her ses ve video dosyasını destekleyip, sorunsuzca oynatabilen uygulamayı indirmek için aşağıdaki bağlantıya gitmeniz yeterli.

YORUMLAR