VLC Player, Android Platformunda 100 Milyon Barajını Geçti

VLC Player, Android Platformunda 100 Milyon Barajını Geçti

Dünya çapında 2 milyar aktif cihazın olduğu Android platformunda popüler uygulamaların 100 milyon barajını geçmeleri çok sürpriz olmasa gerek, hele ki 1 milyar barajını geçen uygulamalar da varken. Android cihazlarda 100 milyon kez indirilerek bu kulübe giren son uygulama da VLC Player oldu.

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki Android cihazlarda indirme sayıları hesap başına indirme değil cihaz başına indirme olarak sayılıyor. Yani siz VLC Player’ı aynı hesabınızdan farklı cihazlarınıza indirdiyseniz toplamda 100 milyon olarak rakama birden fazla katkı yapmışsınız demektir.

VLC Player aslında Android cihazlar için en popüler video oynatıcı uygulaması değildir. Bu unvanı MX Player uygulamasının daha çok hak ettiğini söyleyebiliriz. VLC Player ancak ikinci popüler video oynatıcı olabilir. Ancak diğer bir taraftan MX Player’ın 4 yılı aşkın bir süredir Android cihazlarda var olduğunu düşünürsek bu kıyaslama çok da adil olmayacaktır.

VLC Player piyasadaki rakipleri kadar olgun ve yerleşik bir video oynatıcı olmasa da dinamik yapısı ve sürekli getirdiği yeni özelliklerle dikkat çekiyor. Örneğin daha bu yazın başında Android O platformunda video ya da film izlerken çoklu işlem yapmaya yarayan PiP modu desteğini sundu. VLC Player uygulamasına bir şans vermek isterseniz uygulamayı aşağıdan indirebilirsiniz.

Android O'nun Beta Sürümü Denemeye Sunuldu!

Adobe Flash Player'ın Fişi Çekiliyor

YORUMLAR